fbpx

Jak połączyć strony na fb? Łączymy dwa fanpage!

jak połączyć ze sobą dwa fanpage na fb

Łączenie fanpage’y na Facebooku jest obok zakładania oraz zmiany ich nazwy najprawdopodobniej jednym z najczęściej poruszanych zagadnień jeśli chodzi o ich obsługę. W jakich sytuacjach warto połączyć, albo inaczej – przyłączyć jeden fanpage do drugiego?

  • kiedy posiadasz starą stronę na Facebooku (której już nie prowadzisz) ze zbudowaną poprzez polubienia grupą odbiorców oraz nową – aktualniejszą, która jest regularnie prowadzona, a obydwie są o tej samej tematyce,
  • kiedy posiadasz fanpage “matkę” oraz kilka mniejszych stron, na których nie jest już wymagane prowadzenie komunikacji i chcesz prowadzić ją tylko na tym pierwszym.

Wskazówka: sprawdź, jakich błędów unikać w prowadzeniu komunikacji na fanpage’u – zobacz nasz artykuł: https://brandbay.pl/blog/najwieksze-bledy-w-social-media-marketingu/

Jak połączyć dwa konta na Facebooku – krok po kroku

Sama procedura łączenia fanpage’y na Facebooku jest bardzo prosta. Postępuj według przedstawionych niżej kroków, a nic Ci nie umknie i cały proces zostanie przeprowadzony poprawnie!

  1. Wejdź na stronę facebook.com/pages/merge
  2. Facebook poprosi Cię o podanie hasła do Twojego konta, by potwierdzić chęć wprowadzenia zmian związanych z prowadzonymi przez Ciebie fanpage’ami – postąp zgodnie z jego poleceniem,
  3. Następnie ukaże Ci się strona, na której wymagane jest wybranie dwóch fanpage’y, które chcesz połączyć – wybierz je zgodnie ze swoimi ustaleniami,
  4. Kliknij “Kontynuuj” a następnie “Poproś o połączenie”.

W tym momencie – o ile wszystko zostało wykonane poprawnie – Twój wniosek został wysłany do Facebooka i będzie oczekiwał na rozpatrzenie.

Łączenie stron na Facebooku – niespodziewane komunikaty. Co to oznacza i jak to rozwiązać?

Facebook już przy próbie połączenia stron może odmówić dopełnienia tej formalności. Jeżeli nie wyświetli Ci się przycisk “Poproś o połączenie”, prawdopodobnie nie spełniasz jednego z warunków, dzięki którym ta czynność może zostać podjęta. O jakich warunkach mowa?

  • bycie administratorem na obydwu stronach,
  • strony mają podobne nazwy oraz dotyczą tej samej tematyki,
  • strony mają ten sam adres – w przypadku gdy posiadają fizyczne lokalizacje.

W przypadku pierwszego warunku ustanowienie nowych ról na stronie nie powinno być problemem. Wystarczy, że w panelu “Ustawienia” a następnie “Role na stronie” obecny administrator zmieni Twoją rolę na tę, którą sam posiada.

Zmiana nazwy strony na taką, która będzie podobna do fanpage’a “matki” wiąże się z wysłaniem nowego wniosku do Facebooka – tylko że o zmianę nazwy. Wystarczy, że z poziomu strony przejdziesz do zakładki “Informacje”, następnie przy nazwie strony wybierzesz opcję “Edytuj”, wpiszesz nową propozycję i przez kliknięcie “Kontynuuj” a potem “Poproś o zmianę” wyślesz swój wniosek do Facebooka. Procedura ta może trochę potrwać, a Twoja prośba może zostać odrzucona. Mimo to warto próbować – nawet kilka razy i nie zrażać się do tego.

Trzeci warunek dotyczy już stricte fanpage’y obiektów posiadających fizyczną siedzibę. Adres możesz również zmienić w zakładce “Informacje” i “Edytuj informacje o stronie”, gdzie w sekcji “Lokalizacja” wpiszesz nowy adres.

Wskazówka: jeśli prowadzisz fanpage konkretnego miejsca, warto dodać również jego lokalizację i wizytówkę do map Google. Sprawdź, jak możesz to zrobić: https://brandbay.pl/blog/pozycjonowanie-wizytowki-w-google-maps-oraz-optymalizacja-strony-www/

Co zyskasz na połączeniu fanpage’y?

Dzięki łączeniu stron na Facebooku między innymi scalisz wszystkie polubienia i zameldowania. Będą one widoczne na wybranym fanpage’u, do którego zdecydowałeś się przyłączyć ten drugi. Warto nadmienić iż wszystkie treści, które były dotychczas publikowane na “mniej ważnym” fanpage’u (czyli np. posty, oceny, zdjęcia, recenzje oraz nazwa użytkownika) zostaną trwale usunięte. Cofnięcie wprowadzonych zmian po zatwierdzeniu wniosku przez Facebooka nie będzie możliwe – dlatego polecamy przemyśleć dokładnie tę kwestię!

4.6 / 5. Liczba głosów: 16

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *