fbpx

Programy partnerskie – zarabiaj na swoim blogu

Blogowanie to nowa moda, która opanowała cały Internet. Powstają coraz to nowe blogi, a ich użytkownicy śledzą nowości w świecie mediów, mody, urody, fitnessu, książek i wielu, wielu innych.

Pisać można właściwie o wszystkim: o swoim hobby, zwierzaku, poradach związkowych, sporcie, celebrytach, fotografii. Pisanie bloga sprawia, że możemy się podzielić z innymi naszymi pomysłami oraz spojrzeniem na świat. Okazuje się jednak, że coraz częściej blog to również źródło dochodów.

Dotychczas zarabianie na stronach internetowych opierało się głównie na usługach Google AdSense, lub na współpracy z firmami polegającą na testowaniu sprzętu, lub lokowaniu produktów. Do tej grupy dołączyły również programy partnerskie.

Programy partnerskie – czym są?

Programy partnerskie to nic innego jak kolejne narzędzie marketingu internetowego, które pozwala nam otrzymywać wynagrodzenie za polecanie danej usługi lub produktu. Współpraca zawiązuje się wtedy pomiędzy firmą, posiadającą dany produkt lub usługę a blogerem lub posiadaczem strony internetowej, na której pojawi się link do danego sklepu, księgarni, banku itd.

Najlepiej przedstawić to na przykładzie. Posiadając stronę dotyczącą literatury umieszczamy na niej link, banner czy reklamę do księgarni internetowej. Jeśli użytkownicy naszego bloga wejdą na link księgarni i zakupią e-booka, my otrzymamy od tego prowizję. Wysokość wynagrodzenia jest różna i może się wahać od kilku groszy po nawet kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście wysokość naszych zarobków będzie uzależniona od branży. Inaczej będzie wyglądać prowizja od zakupionego e-booka, a inaczej od kredytu.

Jak dobierać programy partnerskie?

Bardzo istotnym punktem programów partnerskich jest zgodność produkty z tematyką naszej strony. Mimo, iż branża kredytowo – bankowa posiada wyższe prowizje niż np. księgarnia, to nie warto umieszczać jej na siłę na blogu kulinarnym. Z pewnością lepszy skutek odniesie program, który będzie dotyczył akcesoriów kuchennych bądź produktów spożywczych.

Jeśli podejmiemy współpracę z programem partnerskim, którego zakres jest nam bliski, łatwiej będzie nam także tworzyć ciekawe artykuły polecające taką usługę czy produkt.

Co ciekawe, możemy otworzyć kilka programów partnerskich. Oczywiście, wiąże się to z większą pracą nad artykułami czy grafikami, jednak w zamian mamy szansę prowizji z kilku źródeł naraz. Warto więc, planując bloga, od razu zastanowić się nad programem partnerskim. Dzięki temu możemy rozszerzyć tematykę bloga o dodatkowy aspekt i zarabiać w domu.

Korzyści z programów partnerskich.

Podsumowując, programy partnerskie są kolejnym źródłem dochodu dla osób zajmujących się prowadzeniem blogów. Korzyści jakie za sobą niosą są obopólne zarówno dla użytkowników strony jak i dla jej autora.

W sytuacji, gdy jako użytkownik znajdujemy się na tematycznej stronie, chętniej zainteresujemy się danym produktem, który jest z nią związany. Jeśli czytamy przepis na zapiekankę, możliwe, że sami będziemy chcieli ją stworzyć w domu, a co za tym idzie, będzie nam potrzebne żaroodporne naczynie. Jeśli obok wpisu będziemy mieć możliwość zamówienia takiego naczynia, bardzo możliwe, że go zakupimy, oszczędzając czas na poszukiwanie wymarzonego produktu.

Autor bloga z kolei, za tak zakup otrzyma prowizję rzędu kilku złotych. Jeśli nasze wpisy będą dobrze dobrane do tematyki programu partnerskiego, takich zależności może być nawet kilkadziesiąt w miesiącu. Dzięki temu nasz blog jest wolny od zbyt nachalnych reklam lub oczywistego już lokowania produktów, użytkownicy otrzymują informacje na których im zależy, a nasz portfel otrzymuje kolejny zastrzyk pieniężny.

0 / 5. Liczba głosów: 0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *