fbpx

Darmowe programy do tworzenia logo online – 10 najlepszych narzędzi

darmowe programy do tworzenia logo online

Myśląc o stworzeniu silnej i rozpoznawalnej marki jedną z pierwszych czynności, jaką powinieneś wykonać to zaprojektowanie logo. Dzięki temu będziesz zauważony przez potencjalnych klientów, a także na długo pozostaniesz w ich pamięci. Jeśli chcesz sam stworzyć swoje logo, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakich 10 darmowych i najlepszych narzędzi używać do tworzenia logo online.

Czym dla marki jest logo?

W obecnych czasach, gdy grafika ma większe znaczenie niż tekst najlepiej posługiwać się logo, które powinno być swoistym odzwierciedleniem charakteru Twojej marki. Może to być znak graficzny czy emblemat, który służy do rozpowszechnienia i ułatwienia publicznej identyfikacji Twojej marki bądź produktu. Zalet logo jest mnóstwo, oto kilka z nich:

  • pozwala wyróżnić się spośród konkurencji
  • przyciąga uwagę i zainteresowanie klientów
  • pokazuje prawdziwe oblicze Twojej firmy – dostarcza informacji kim jesteś, co oferujesz
  • dobrze zaprojektowane logo może zaangażować większą ilość klientów

Jak powinno wyglądać dobrze zaprojektowane logo?

Kreatywność to klucz do sukcesu Twojej marki. Podobnie jest z tworzeniem logo – dobrze zaprojektowane musi być łatwe w odbiorze, atrakcyjne i elastyczne. Te cechy zbudują przejrzysty i rozpoznawalny image Twojej firmy. Zastosuj się do poniższych zaleceń i uzyskaj efekt marzeń.

  • zastosuj element zaskoczenia – dzięki temu przykujesz wzrok odbiorcy
  • zadbaj o estetykę – to pozwoli Ci stworzyć przejrzysty znak graficzny
  • zwróć uwagę na czytelność – dzięki temu logo będzie łatwe w odbiorze
  • wykorzystaj skojarzenia – przez to łatwo będzie utożsamić markę z tematyką jej działalności
  • popisz się oryginalnością – bez tego Twoje logo nie zaistnieje i zginie w tłumie innych podobnych znaków

Top 10 darmowych programów do projektowania logo

1. Logaster

logaster-program-do-tworzenia-logo

Program pozwalający na tworzenie logo w kilka minut bez konkretnych umiejętności graficznych. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej firmy i klikniesz przycisk „Utwórz”, a program stworzy dla Ciebie wyjątkowe logo. Logaster opiera się na zastosowaniu odpowiednich algorytmów, które kreują obraz graficzny dopasowany do produktu/firmy. Jeżeli efekt Cię nie zadowoli, zawsze możesz przystąpić do działania i moderować projekt. Program pozwala na zapisywanie pomysłów w formacie rastrowym: PNG oraz JPEG, jak i wektorowym: PDF, SVG. Dodatkowo możesz otrzymać zestaw skierowany dla mediów społecznościowych z gotowym logo, a także wykonać wizytówkę firmową dla Ciebie i Twoich pracowników.

2. Ucraft

program do robienia logo ucraft

Bezpłatna aplikacja umożliwiająca stworzenie biznesowego logo w formacie PNG. Ucraft z łatwością obsłużą osoby niedoświadczone, gdyż narzędzie generuje podpowiedzi, które można wykorzystać przy tworzeniu znaku graficznego. Świetną opcją jest możliwość pobrania darmowego pliku z projektem w wysokiej rozdzielczości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki projekt przekazać do dalszej obróbki.

3. Canva

canva creator logo online

To nie pierwszy raz, gdy wspominamy o tym narzędziu. Teraz już wiesz, że nie bez powodu. Canva swoim wyglądem i możliwościami naśladuje funkcje profesjonalnych programów do projektowania, jednak nie można powiedzieć, że jest trudna w obsłudze. To bardzo intuicyjna aplikacja, jednak jeśli nie jesteś pewny jak ją obsługiwać, możesz też wykorzystać przewodniki oferowane przez stronę. Korzystanie z bezpłatnego katalogu obrazów, które mogą tworzyć Twoje logo, wizytówki i grafiki to jedno rozwiązanie. Jeżeli jednak nie chcesz robić tego na własną rękę, możesz skorzystać z gotowych szablonów logo. Projekty da się pobierać w formacie PNG, JPG i PDF.

4. Logo Maker

logo maker

Darmowy kreator w formie programu instalowanego na komputerze jak i platformy online pozwoli na stworzenie logo, poprzez wykorzystanie posegregowanych elementów z bazy. Możesz wybrać symbol, font tekstu, tło, a także możesz nałożyć na siebie efekty. Logo Maker pozwoli Ci na stworzenie świetnego logo bez specjalnych umiejętności graficznych. Jedynym minusem jest niska rozdzielczość oraz standardowy format PNG.

5. Fotor Logo Creator

fotor kreator logo po polsku

To jeden z profesjonalnych programów do tworzenia logo zapewniający wysoką jakość projektów. Fotor Logo Creator wykorzystywany jest przez studentów, blogerów, a nawet grafików, jednak jego obsługa jest prosta i nie wymaga doświadczenia w branży graficznej. Możesz zmieniać tekst, tło, naklejki tak jak chcesz.

6. Square Space

strona do tworzenia logo Square Space

Pomimo kontrowersyjnych opinii to program, który z pewnością zadowoli swoją bazą wszystkich użytkowników. Square Space to hybryda systemu „przeciągnij i upuść” i łatwego w obsłudze interfejsu.

7. Hipster Online Generator

hipster online darmowy kreator logo

Wnioskując z nazwy, możemy podejrzewać, że baza graficzna będzie poświęcona stylowi hipsterów, jednak nie musisz się tym przejmować! Z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie i stworzysz niepowtarzalne logo. W Hipster Online Generator proces tworzenia znaku graficznego nie jest skomplikowany i nie angażuje żadnych specjalnych umiejętności graficznych.

8. Hatchful Shopify

Hatchful Shopify program do tworzenia logo

To jeden z naszych ulubieńców. Darmowy, łatwy w obsłudze i niezwykle skuteczny. W ciągu kilku minut w Hatchful Shopify zaprojektujesz wyjątkowy logotyp przy wykorzystaniu zdjęć oraz grafik stockowych, a także alternatywnej bazy.

9. Free Logo Services

program free logo services

Obsługa Free Logo Services to bułka z masłem. Na początku wybierasz branżę, która dotyczy Twojej firmy i tego jak ma wyglądać logo oraz umieszczasz nazwę marki. Kolejno wpisujesz w oknie wyszukiwania słowa kluczowe dotyczące twojego logotypu i otrzymujesz kilkadziesiąt możliwości, które możesz edytować. Zwróć uwagę, na fakt, że chociaż projektowanie znaku graficznego jest darmowe to jego pobranie już nie!

10. Logo Garden

narzędzie logo garden online

Swoim sposobem działania Logo Garden nawiązuje do wcześniej wymienionego programu Logo Maker, jednak opiera się na tradycyjnych założeniach. W szybki i prosty sposób możesz w nim stworzyć projekt, który zostanie przesłany na twój adres e-mail.

Pomimo różnorodności darmowych programów do projektowania logo online musisz pamiętać, że czasami lepiej skorzystać z usług grafików. Jeśli jednak czujesz się na siłach, aby stworzyć logotyp oryginalny i łatwo rozpoznawalny to nic nie stoi na przeszkodzie! Większość wskazanych przez nas programów jest wystarczająca, by tworzyć atrakcyjne grafiki do social media. Pamiętaj, by być na bieżąco z aktualnymi wymiarami grafik na Facebooka i inne serwisy społecznościowe.

 

 

4.4 / 5. Liczba głosów: 11

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *