fbpx

Jak utworzyć wydarzenie na Facebooku? Poradnik

jak utworzyć wydarzenie na facebookuWezmę udział, interesuję się, nie interesuję się” – te trzy opcje najczęściej interesują organizatorów wydarzeń na FB. Tworzenie własnego wydarzenia może się wydawać czymś prostym, jednak jeśli chcesz przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych lub skierować je do określonej grupy odbiorców musisz zastosować się do pewnych zasad. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić – zobacz naszą instrukcję!

Od czego zacząć?

Jak zwykle zacznijmy od początku… Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest obranie konkretnego celu, który pozwoli facebookowiczom poznać korzyści płynące ze wzięcia udziału w Twoim wydarzeniu, a także odpowie na nurtujące ich pytania. Musisz zadać sobie pytanie kilka pytań:

 • Do kogo kieruję moje wydarzenie?
 • Jakie korzyści otrzyma klient?
 • W czym mogę pomóc, organizując swoje wydarzenie?
 • Czy posiadam fundusze na promocję eventu?
 • Co wyróżnia moje wydarzenie spośród innych?
 • Gdzie i o której godzinie rozpocznie się wydarzenie? Jak długo potrwa?
 • Czy są jakieś udogodnienia, o który warto wspomnieć (np. bezpłatny parking)?
 • Kto odpowiada za kontakt z klientem (numer telefonu, adres e-mail)?
 • Czy wydarzenie jest odpłatne?
 • Jak długo można się na nie zapisywać?

Definiując odpowiedzi, będziesz w stanie stworzyć wydarzenie, które dostarczy wszelkich potrzebnych informacji, a także będzie przygotowane rzetelnie i profesjonalnie.

Jak to wygląda w praktyce?

Rozpoczynając pracę nad wydarzeniem musisz skorzystać ze swojego fanpage’a bądź profilu klikając w przycisk +” w prawym górnym rogu oraz zakładkę „Wydarzenia”.

jak zrobić wydarzenie na fb

Wybierz opcję wydarzenia online bądź offline, po którym pojawi się nowe okno z szablonem służącym personalizacji Twojego eventu.

tworzenie wydarzenie na facebooku

dodawania wydarzenia

Po kolei wypełnij pola:

 • Zdjęcie lub film wydarzenia – aspekt wizualny to to co przyciąga wzrok użytkowników Facebook’a. Zamieszczenie odpowiedniej grafiki bądź filmu jest skuteczną formą pozyskania osób zainteresowanych Twoim wydarzeniem. Pamiętaj, że jakość obrazu musi być wysoka, a także spełniać wszystkie wymagania Facebooka odnośnie rozdzielczości, o której wspominaliśmy w naszym ostatnim artykule.
 • Nazwa wydarzenia – krótka, jasna, ściśle określająca tematykę wydarzenia, ale przede wszystkim zwracająca uwagę. Nazwa to jedna z pierwszych informacji, która wyświetla się w widoku wydarzenia, dlatego warto sformułować ją w klarowną myśl skierowaną do konkretnej grupy odbiorców np. “#BeSmart – marketing internetowy dla początkujących”, „Reklama na LinkedIn – jak trafić do właściwej grupy odbiorców?”.
 • Lokalizacja – ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną organizując wydarzenia, może być ciężko określić miejsce wydarzenia, jednak zawsze warto umieścić nazwę platformy, na której odbędzie się spotkanie. W przypadku organizowania wydarzenia stacjonarnie koniecznie podaj dokładny adres, dzięki czemu Facebook utworzy na tej podstawie mapkę do lokalizacji.
 • Częstotliwość – w tej rubryce staraj się wybierać zawsze opcję „Jednorazowo” nawet w przypadku wydarzeń cyklicznych, dzięki czemu Facebook będzie wyświetlał każde wydarzenie osobno, co może zbudować Twój wizerunek jako organizatora oraz dać innym poczucie aktywności.
 • Opis – to jeden z kluczowych elementów, gdyż dzięki niemu możesz mocniej zachęcić użytkowników do dołączenia do wydarzenia, poprzez zastosowanie chwytliwych sloganów czy podaniu szczegółów. Zainteresuj czytelnika i wywołaj w nim potrzebę uczestnictwa w Twoim wydarzeniu.
 • Słowa kluczowe – w tej rubryce wpisz hasła, po których użytkownicy z łatwością odnajdą Twoje wydarzenie w wyszukiwarce, dzięki nim możesz potencjalnie trafić do szerszego grona odbiorców.
 • Wiadomości – ta opcja pozwoli Ci na włączenie możliwości wysyłania wiadomości przez Messengera w celu uzyskania większej ilości informacji.
 • Typ biletów – w tym punkcie określisz sposób, w jaki mają odbywać się zapisy do Twojego wydarzenia.

Jak przygotować odpowiednią grafikę?

Aby stworzyć grafikę do wydarzenia, wcale nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Wystarczy, że skorzystasz z popularnych programów do darmowego projektowania grafiki online (np. Canva). Pamiętaj jednak o wymiarach grafiki – powinna być opublikowana w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli (16:9), dzięki czemu będzie idealnie dopasowana i w całości widoczna dla użytkowników. Jeśli chcesz mocniej zaangażować obserwatorów, możesz wykorzystać tekst na grafice w tle. Powinny znaleźć się na niej:

 • tytuł wydarzenia
 • datę, godzinę oraz lokalizację

Nie zapomnij o tym, aby grafika ściśle nawiązywała do tematyki Twojego wydarzenia, a także do upodobań grupy docelowej.

Jak zredagować tekst wydarzenia?

To czy zainteresujemy treścią Facebookowiczów zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób sformatujemy tekst. Monotonne wypisanie informacji na pewno nie zaciekawi obserwatorów, wręcz ich odepchnie. Dlatego pamiętaj, aby w tekście stosować:

 • rób odstępy co kilka linijek – dzięki temu tekst będzie czytelny,
 • stosuj emotikony – urozmaicą treść i wprowadzą odrobinę koloru do przekazywanej, wiadomości
 • nagłówki oddzielaj interlinią – aby wyodrębnić nową myśl.

Jeśli chcesz, aby Twoje wydarzenie stało się bardziej profesjonalne w oczach innych, zastosuj się do znanej marketingowej metody AIDA, dzięki której przyciągniesz uwagę, zbudujesz zainteresowanie, wzbudzisz pożądanie oraz wezwiesz do działania.

Jak wygląda kwestia promocji wydarzenia?

Element promocji jest indywidualną kwestią, gdyż to od Ciebie zależy czy masz jakieś środki przeznaczone na reklamę, a jeśli tak to ile? Jeśli ten element jest dla Ciebie istotny to najprostszym kanałem promocji będzie Twój fanpage. Dzięki usłudze Business Managera możesz opublikować reklamę wydarzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij tutaj.

Jak zmienić ustawienia prywatności wydarzenia?

Zdarza się, że nie zawsze chcesz organizować wydarzenia publiczne, dostępne dla wszystkich. Aby Twoje wydarzenie przybrało formę „prywatnego”, powinieneś w lewej części menu Aktualności kliknąć ikonę „Wydarzenia”, a następnie przycisk po lewej stronie z napisem „Utwórz wydarzenie”. Wybierz opcję „Wydarzenie prywatne” oraz zaproś osoby, które chcesz, aby dołączyły do Ciebie.

Podobny schemat postępowania obowiązuje także w przypadku wydarzeń publicznych.

Czy można stworzyć kod QR dla wydarzenia?

Odpowiedź jest prosta – tak, ale w przypadku, gdy jesteś organizatorem wydarzenia publicznego. Jest to prosty sposób, aby wypromować Twój event. Jak to zrobić? W lewej górnej części strony wybierz opcję „Wydarzenia”, kolejno „Organizowanie” w celu odnalezienia Twojego wydarzenia. Kliknij „Wydarzenie publiczne”, a następnie ikonę trzech kropeczek w prawym górnym rogu. Wciśnij opcję „Utwórz kod QR”, a po jego wygenerowaniu pobierz.

Co zrobić, gdy chcę dodać innych organizatorów?

Aby dołączyć do wydarzenia kolejnego organizatora, musisz je edytować. Zacznij od wybrania opcji „Edytuj”, po przewinięciu strony w dół powinieneś kliknąć komendę: „Dodaj współorganizatora”, wpisać jego dane, kliknąć „Zapisz”, a następnie „Aktualizuj”. W ten sposób szybko uzyskasz wsparcie kolejnej osoby przy organizacji wydarzenia.

Podsumowując, tworzenie wydarzenia to tak naprawdę podzielenie go na kroki, które ułatwią Ci osiągnięcie celu. Staraj się zaciekawić innych nietypową grafiką oraz chwytliwym tekstem i nie zapomnij o tym, że jeśli wkradnie się jakikolwiek błąd, z łatwością możesz edytować swoje wydarzenie!

Junior Social Media Specialist Weronika Kozłowska

Autor: Weronika Kozłowska, Junior Social Media Specialist w BrandBay.pl

Choć swoją drogę z mediami społecznościowymi oraz marketingiem rozpoczęła niedawno to nie boi się nowych wyzwań. Skutecznie prowadzi profile w mediach społecznościowych, a także dba o wizerunek marek. Jej głównym zainteresowaniem jest copywriting oraz… wokalistyka.

4 / 5. Liczba głosów: 4

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. uniqueseo pisze:

  co możecie polecić, żeby później je dobrze podbić na fb?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *