fbpx

Jak oznaczyć kogoś na fb? Osobę, grupę, stronę

jak oznaczyć kogoś na fbRozśmieszył Cię jakiś mem, chcesz się podzielić z kimś ciekawym artykułem na Facebook’u, a może chcesz udostępnić zdjęcie z Twoim najlepszym przyjacielem? Wystarczy, że oznaczysz daną osobę w poście czy komentarzu i już! Poznaj szybki i prosty sposób na oznaczanie osób, grup i stron. Aby zrobić to dobrze, zobacz poniższą instrukcję i przystąp do dzieła!

Na czym polega oznaczanie na Fejsie?

Najprościej rzecz ujmując oznaczanie to tworzenie bezpośredniego linku do profilu osoby, strony bądź grupy, poprzez umieszczenie tagu w treści posta, komentarza czy na zdjęciu. Jeśli skorzystasz z opcji oznaczenia, otagowana osoba dostanie powiadomienie, a sam post będzie widoczny dla określonej grupy odbiorców.

Kto może zobaczyć znaczniki?

W momencie oznaczenia osoby np. w poście będzie on widoczny dla tej osoby oraz jej znajomych. Jeśli nie chcesz, aby taki materiał mogły śledzić jakiekolwiek grupy odbiorców, możesz podczas procesu publikacji kliknąć ikonę wyboru odbiorców, następnie wybrać opcję “Niestandardowe” i usunąć wybraną grupę.

Jak wspomnieć kogoś na Facebooku?

Zastanów się najpierw czy chcesz oznaczyć konkretną osobę w komentarzu lub poście czy raczej wybierzesz opcję tagowania strony bądź grupy. W obu przypadkach sposób postępowania niewiele się różni.

  • Oznaczanie osoby w komentarzu lub poście powinieneś rozpocząć od wpisania imienia i nazwiska wybranej osoby rozpoczynając od wielkiej litery. Następnie wyświetlą Ci się propozycje z listy – tam znajdziesz swojego znajomego. Kliknij w jego dane. Nie zapominaj, że oprócz tagu zawsze możesz dorzucić jakiś tekst od siebie.

Oznaczanie komentarz

  • Oznaczanie grupy/strony w poście lub komentarzu zacznij od wpisania symbolu “@”, kolejno nazwy strony/grupy. Po wyświetleniu się listy z propozycjami wybierz interesującą Cię grupę/stronę.

Oznaczanie strony

Ustawienia prywatności, a oznaczanie

Pamiętaj, że w przypadku oznaczania osób, stron oraz grup, istotną rolę odgrywać będą ustawienia prywatności, gdyż to od tego czynnika zależeć będzie widoczność tagu. Dopiero w momencie “Zatwierdzenia na osi czasu” przez oznaczoną osobę, stronę, grupę znacznik będzie widoczny. Jeżeli nie podoba Ci się materiał, w którym zostałeś oznaczony zawsze możesz usunąć znacznik i poprosic osobę udostępniającą post/komentarz o usunięcie materiału bądź skontaktować się z Facebookiem.

Zalety tagowania

Jeśli prowadzisz profil firmowy z pewnością zaciekawi cię fakt, że oznaczając możesz uzyskać większy zasięg organiczny, a także w łatwy sposób nawiązać współpracę. Odnosząc się natomiast do Twoich prywatnych kontaktów tagowanie znajomych pozwoli Ci na dzielenie się z innymi wyjątkowymi momentami z Twojego życia, ciekawostkami czy zabawnymi postami. Nic tylko oznaczać!

Podsumowując, tagowanie to bardzo prosty proces, który może urozmaicić Twój profil czy fanpage. To od Ciebie zależy kto może zobaczyć dane oznaczenie, choć w przypadku niestandardowych ustawień innych użytkowników widoczność tagu może być utrudniona. A teraz śmigaj na Fejsa i pokaż czego się nauczyłeś!

Junior Social Media Specialist Weronika Kozłowska

Autor: Weronika Kozłowska, Junior Social Media Specialist w BrandBay.pl

Choć swoją drogę z mediami społecznościowymi oraz marketingiem rozpoczęła niedawno to nie boi się nowych wyzwań. Skutecznie prowadzi profile w mediach społecznościowych, a także dba o wizerunek marek. Jej głównym zainteresowaniem jest copywriting oraz… wokalistyka.

0 / 5. Liczba głosów: 0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *