płyń dalej

Pozycjonowanie WWW

Działania seo

Pozycjonowanie
stron www

Pozycjonowanie strony to szereg działań, wykonywany w odniesieniu do konkretnej strony internetowej, których celem jest zwiększenie jej widoczności na wybrane frazy kluczowe w wyszukiwarce internetowej. W wyniku prowadzonych działań Twoja strona będzie pojawiać się w wyszukiwarce na frazy ściśle powiązane z profilem twojej działalności, dzięki czemu trafi na nią więcej potencjalnych Klientów zainteresowanych Twoimi usługami bądź produktami.

Audyt SEO
Indywidualnie dopasowana oferta

Możesz mieć pewność, że oferta na pozycjonowanie strony Twojej firmy, będzie indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb. Porozmawiamy z Tobą o Twoich celach i oczekiwaniach, zapoznamy się z branżą, w której działasz oraz przyjrzymy się działaniom Twojej konkurencji. Przeanalizujemy stronę www, sprawdzimy historię domeny i na tej podstawie dobierzemy najlepszą strategię pozycjonowania dla Twojej firmy.

Zakres prac

Co składa się na usługę pozycjonowania strony?

O pozycji witryny w wynikach wyszukiwania decyduje ponad 200 czynników rankingowych, dlatego też pozycjonowanie jest procesem ciągłym, który wymaga przemyślanej strategii uwzględniającej zarówno działania on-site, jak i off-site. Do najważniejszych elementów procesu pozycjonowania należy:

Dobór słów kluczowych

słowa kluczowe to wyrazy, które są wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki w celu odnalezienie konkretnych usług lub produktów. Ich odpowiedni dobór, przełoży się na wartościowy ruch na Twojej stronie internetowej.

audyt seo

to jeden z pierwszych etapów, od którego należy rozpocząć działania w zakresie pozycjonowania strony. Audyt ma na celu weryfikację poprawności optymalizacji strony oraz zdiagnozowanie błędów, które mogłyby utrudnić osiąganie wysokich pozycji Twojej strony w wyszukiwarce.

Wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych

audyt to diagnoza, natomiast optymalizacja strony jest etapem, w którym na Twojej stronie wdrażane są działania wynikające z audytu. W ramach optymalizacji korygowane są takie elementy jak: nagłówki i metadane, poprawność indeksacji, struktura serwisu, szybkość ładowania stron i dostosowanie do urządzeń mobilnych, duplikacja treści, przekierowania itp.

Rozbudowa contentu

Google ocenia strony również pod kątem przydatności dla użytkowników, dlatego content stanowi jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na zwiększenie widoczności serwisu w wyszukiwarce. Treści umieszczane na stronie powinny być nie tylko dobrze zoptymalizowane pod kątem wybranych fraz kluczowych, ale przede wszystkim wartościowe i unikalne.

Link building

wartościowy profil linków jest niezwykle istotny w procesie pozycjonowania strony. Kluczowa jest zarówno ich jakość, jak i tematyczność, różnorodność oraz tempo ich pozyskania. Duże bezpieczeństwo oraz kontrolę nad działaniami związanymi z link buildingiem gwarantuje autorskie zaplecze pozycjonerskie.

Zarówno uzyskanie, jak i utrzymanie wysokich pozycji wymaga cyklicznych i konsekwentnych działań. Warto pamiętać, że strona, na której zaprzestaniemy działań SEO, w krótkim czasie utraci swoje pozycje w wyszukiwarce.

Co możemy dla Ciebie zrobić

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami:

  • Stworzymy dla Ciebie indywidualną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb biznesowych oraz Twojego budżetu.
  • Wdrożymy niezbędne zmiany optymalizacyjne oraz wyeliminujemy błędy w serwisie.
  • Skonfigurujemy niezbędne narzędzia, które umożliwią monitoring strony oraz analizę ruchu (Google Analytics, Google Search Console).
  • Będziemy rozwijać zawartość contentową na stronie, która wpłynie na poprawę pozycji oraz przełoży się na profesjonalny wizerunek firmy.
  • Przydzielimy Twojej firmie dedykowanego opiekuna, z którym będziesz mógł omówić prowadzone działania reklamowe.
  • Przeprowadzimy rzetelny audyt strony oraz opracujemy plan działania mający na celu poprawę widoczności serwisu w wyszukiwarce.
  • Dokonamy analizy profilu linków prowadzących do strony oraz usuniemy te, które mogą uniemożliwić osiągnięcie wysokich wyników w wyszukiwarce.
  • Stworzymy dedykowaną strategię link buildingu, umożliwiającą pozyskanie wartościowych linków i tym samym skuteczne pozycjonowanie strony www.
  • Utworzymy dostęp do monitoringu pozycji, który pozwoli Ci w wygodny sposób sprawdzać bieżącą widoczność strony na dane frazy kluczowe.
  • Na zakończenie każdego miesiąca wyślemy szczegółowy raport z przeprowadzonych prac.

Pomagamy uzyskać widoczność

Sprawdź również:

#pozycjonowanie

stron www

Zwiększymy widoczność twojej strony w wynikach wyszukiwania i sprawimy, że będzie widoczna dla potencjalnych Klientów

#pozycjonowanie e-commerce

Zwiększymy ruch w twoim sklepie internetowym i podniesiemy jego sprzedaż

#audyt seo

Dokonamy audytu poprzednich działań i zdiagnozujemyp przyczyny braku rezultatów

#pozycjonowanie

stron Poznań

Twoje firma w top10 dla Poznania? Dasz radę z nami!

#pozycjonowanie

stron Warszawa

Chcesz pozycjonować stronę w Warszawie? Jeteśmy w samym centrum miasta!

#pozycjonowanie

Gdańsk

Twoi Klienci to mieszkańcy Gdańska i okolic? Dotrzemy właśnie do nich!

#pozycjonowanie Wrocław

Wypozycjonujemy Twoją firmę lokalnie na Wrocław i Dolny Śląsk

#pozycjonowanie

stron Katowice

Chcesz pozycjonować frazy lokalnie na Katowice i Śląsk? Sprawdź!

#pozycjonowanie

stron Kraków

Pozycjonowanie Kraków? Twoja firma będzie widoczna zarówno w mieście jak i okolicach.

#pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie stron firmowych i sklepów Toruń

#pozycjonowanie

stron łódź

Widzisz swoją stronę w top3 dla pozycjonowanych fraz w łodzi? Zobacz je z nami!

po co i dlaczego

Pozycjonowanie stron internetowych - dlaczego niezbędne?

Czy wiesz, że miesięczna ilość wyszukiwań w Google to aż sto miliardów, a średnio co sekundę 80 tysięcy fraz jest wpisywanych w okienko wyszukiwarki? Co więcej, 90% użytkowników przegląda wyłącznie wyniki znajdujące się w top 10, dlatego tak ważne jest, aby pozycje w wynikach wyszukiwania były jak najwyższe. Pozycjonowanie strony internetowej powinno być elementem strategii marketingu internetowego wszystkich firm, które chcą docierać do nowych użytkowników z ofertą swoich produktów i usług.

Pozycjonowanie stron

Niezależnie czy prowadzisz biuro rachunkowe, czy gabinet dentystyczny, uzyskanie wysokich pozycji sprawi, że staniesz się widoczny dla potencjalnych Klientów. Jeśli działasz na określonym terenie lub w danym mieście, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pozycjonowanie lokalne. W takim przypadku słowa kluczowe, które zostaną uwzględnione w pozycjonowaniu strony, będą się skupiać właśnie wokół danego obszaru (np. "gabinet dietetyczny kraków", "biuro rachunkowe warszawa", "pozycjonowanie stron internetowych poznań"). Pozycjonowanie lokalne niesie ze sobą wiele zalet - efekty są szybsze, a Ty precyzyjniej trafiasz do swojej grupy docelowej i zdobędziesz przewagę nad konkurencją w branży. Ponad 56% użytkowników szuka w sieci właśnie lokalnych usług, a są to między innymi: restauracje, usługi finansowe, firmy z branży rozrywkowej, zdrowotnej czy te związane z podróżami. Pozycjonowanie lokalne pozwoli więc na dotarcie do jak największej ilości lokalnych odbiorców.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz zwiększyć sprzedaż? Efekty pozycjonowania stron internetowych zobaczysz nie tylko w module e-commerce w Google Analytics, ale przede wszystkim w zwiększeniu ilości transakcji i niejednokrotnie wartości koszyka. Jak pokazuje raport Gemius "E-commerce w Polsce" - ponad 60% internautów kupuje w polskich sklepach internetowych. Wiąże się to z większym wyborem produktów niż w sklepach tradycyjnych, korzystniejszymi cenami i większą wygodą robienia zakupów. Jeśli jednak chcesz prowadzić skuteczną sprzedaż w internecie, musisz zadbać nie tylko o bogaty asortyment produktów, a również o jak najlepszą widoczność w wyszukiwarce Google. W tym pomogą Ci takie usługi jak SEO/SEM. W skład usługi pozycjonowania sklepów internetowych wchodzi taki zakres prac ja: optymalizacja techniczna, optymalizacja on-site, optymalizacja off-site oraz poprawne wdrożenie analityki. Jako agencja SEO specjalizujemy się w pozycjonowaniu sklepów internetowych na wszystkich najpopularniejszych platformach (Shoper, PrestaShop, Magento, WooCommerce, Shoplo, RedCart, SkyShop).

gwarancja

Co gwarantuje pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli chcesz zaistnieć w wynikach wyszukiwania Google, musisz uwzględnić w działaniach marketingowych SEO (search engine optimization). Pozycjonowanie strony w Google ma wpływ na:

1. Wzrost widoczności strony internetowej - wdrożenie strategii pozycjonowania, w tym odpowiednia optymalizacja treści strony oraz pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących, przekładają się na wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania oraz zwiększenie widoczności w top 10.
2. Wzrost ruchu na stronie - uzyskanie wysokich pozycji wpływa przede wszystkim na ruch na stronie. Ruch, który jest wartościowy, ponieważ użytkownicy trafiają na treści na stronie w odpowiedzi na swoją potrzebę - zapytanie, które wpisali w okienko wyszukiwarki.
3. Dotarcie do potencjalnych Klientów - obecność na pierwszej stronie wyszukiwarki Google zapewnia dotarcie do nowych użytkowników zainteresowanych Twoimi produktami i usługami.
4. Wzrost zysków - wysokie pozycje to dodatkowy ruch na stronie, który przełoży się bezpośrednio na wzrost przychodów.

gdzie, za ile, kiedy

Wzrost pozycji strony a wzrost ruchu

Głównym celem usługi, jaką jest pozycjonowanie stron, jest osiągnięcie możliwie jak najwyższych pozycji na wybrane frazy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Wiele osób zadaje pytanie, czy wzrost widoczności strony w wynikach organicznych przełoży się bezpośrednio na wzrost ruchu na stronie. W dużej mierze zależy to od potencjału fraz kluczowych, dlatego tak istotne jest, aby były one dobrze dobrane do twojego biznesu.

Bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze fraz kluczowych jest ich poszukiwalność, czyli dane, które mówią nam, ile razy dana fraza została wpisana w okienko wyszukiwarki w przeciągu miesiąca. Takie informacje znajdziemy chociażby w narzędziu, jakim jest Planner Słów Kluczowych. Najskuteczniejszą strategią przy planowaniu działań, jakim jest pozycjonowanie strony internetowej w Google, jest taki dobór fraz, aby w strategii znalazły się zarówno frazy z dużym potencjałem generowania ruchu, jak i frazy bardziej sprecyzowane, a tym samym mocno sprzedażowe. Jeśli frazy te wybierzemy poprawnie (istotne jest, aby robić to we współpracy z agencją seo), pozostaje już tylko dążenie do osiągnięcia jak najwyższych pozycji naszej witryny internetowej. Im wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania, tym większe szanse, że użytkownik trafi właśnie na naszą stronę, Jak pokazują statystyki Advanced Web Ranking, uzyskanie wysokich pozycji pomaga pozyskać nawet 30% całego ruchu organicznego.

Kanały ruchu organicznego

Warto pamiętać, że pozycjonowanie stron to nie tylko standardowe działania w wyszukiwarce internetowej. Jeśli chcesz zwiększyć swoją widoczność w sieci, pamiętaj również o pozostałych kanałach, takich jak:

Google News - wykorzystanie agregatora Google News doskonale sprawdzi się w procesie pozycjonowania blogów oraz portali informacyjnych. Wyniki wyświetlą się na pierwszej stronie wyszukiwania, jeśli będą odpowiadać na konkretne zapytania.
Google Grafika - to kolejne źródło, w którym użytkownicy szukają informacji o produktach oraz usługach. Pozycjonowanie w Google Images świetnie sprawdzi się w branży fotograficznej, deweloperskiej oraz dla większości sklepów internetowych.
Google Maps - pozycjonowanie w Google Maps jest ważnym elementem strategii SEO właściwie każdej firmy, która posiada swoją stacjonarną siedzibę i oferuje usługi lokalne. W wyniku prowadzonych działań, wizytówka firmy pojawia się w sieci wyszukiwania, co ułatwia Klientom jej znalezienie.
Youtube - pozycjonowanie filmów w Youtube to doskonałe narzędzie do kreowania wizerunku firmy oraz ściągnięcia użytkowników na kanał. Efektem może być nie tylko większy ruch na kanale, ale docelowo też na stronie internetowej.

Koszt pozycjonowania strony internetowej

Pewnie wielokrotnie zdarzyło wpisać Ci się w wyszukiwarkę takie frazy jak "ile kosztuje pozycjonowanie strony" czy "pozycjonowanie sklepu internetowego cennik". O ile wiele agencji seo podaje na stronach widełki bądź nawet przykładowe kwoty za pozycjonowanie danej frazy, to tak naprawdę uzyskanie wysokich pozycji jest możliwe wtedy, kiedy do każdego biznesu podejdzie się indywidualnie. Zadaniem, z jakiego powinna się wywiązać agencja seo, jest zapoznanie się ze stroną Klienta, z historią domeny i z jego bliższą i dalszą konkurencją oraz taki dobór słów kluczowych, aby miały one przełożenie zarówno na zwiększenie ruchu z wyszukiwarek internetowych na stronie, jak i zwiększenie konwersji.

Co jest potrzebne, abyś otrzymał taką wycenę? Wystarczy, że w formularzu kontaktowym wyślesz nam adres strony i wskażesz usługi lub produkty, na których promocji szczególnie Ci zależy. To my dobierzemy słowa kluczowe, które najskuteczniej zwiększą ruch i konwersje na Twojej stronie oraz zarekomendujemy rozwiązania w takich obszarach jak content marketing, pozyskiwanie linków czy optymalizacja strony.

Audyt SEO
Efekty pozycjonowania - jak długo trzeba czekać na wysokie pozycje?

Pozycjonowanie strony www jest procesem długofalowym i wymaga zaplanowanej kilkuetapowej strategii seo. Uzyskanie wysokich pozycji jest możliwe tylko wtedy, kiedy prowadzone działania skupiają się zarówno na samej stronie www (on-page), jak poza nią (off-page). Specjalista seo musi wykorzystywać w swojej pracy sprawdzone i bezpieczne metody.

Indywidualne podejście do każdej strony przekłada się na to, że pierwsze widoczne efekty pozycjonowania stron zaczynają pojawiać się nawet do kilku tygodniu od momentu rozpoczęcia współpracy, a stosowanie skutecznych metod sprawia, że strona systematycznie zyskuje coraz większą widoczność. Czas, który jest potrzebny na osiągnięcie pozycji fraz w TOP 10 jest natomiast kwestią indywidualną i zależy od takich czynników jak historia domeny, konkurencyjność, trudność fraz kluczowych czy samej strony internetowej.

wyszukiwarki zagraniczne

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google czy w innych wyszukiwarkach?

Jeśli chodzi o polskich internautów, od wielu lat najpopularniejszą wyszukiwarką jest niezmiennie Google. Korzysta z niej aż 93% użytkowników.

Dokładne dane, jeśli chodzi o popularność wyszukiwarek w Polsce, wyglądają następująco:

Google - 93,04%
Bing - 3,96%
Yahoo! - 1,63%
MSN - 0,62%
DuckDuckGo - 0,27%
Onet PL - 0,13%

Dominująca pozycja Google sprawia, że większość firm decyduje się na pozycjonowanie stron www właśnie w wyszukiwarce google.pl lub google.com. Pozycjonowanie na inne wyszukiwarki ma sens głównie w biznesach zagranicznych. Dla przykładu - w Rosji ponad połowa internautów korzysta z wyszukiwarki Yandex, w Czechach największą popularnością cieczy się Seznam, a w Chinach główną wyszukiwarką jest Baidu.

Pozycjonowanie stron za granicą

Prowadzisz firmę w Polsce, ale chcesz rozszerzyć swoje usługi na rynki zagraniczne lub sprzedawać swoje produkty poza Polską? Do strategii marketingowej swojej firmy koniecznie powinieneś włączyć pozycjonowanie zagraniczne. Wystarczy, że posiadasz domenę dedykowaną na dany rynek oraz treści strony w języku, w którym ma być pozycjonowana strona. Już na etapie tłumaczenie treści, powinieneś uwzględnić słowa kluczowe, na które chcesz zyskać widoczność, jednak pamiętaj, że decydując się na usługę pozycjonowania stron www, otrzymasz od nas wsparcie w zakresie contentu. Po naszej stronie będzie leżeć również optymalizacja techniczna oraz pozyskanie wartościowych linków adekwatnych do kraju. Wystarczy że się z nami skontaktujesz, a my przygotujemy dla Ciebie strategię seo.

SEO, Google Ads czy social media?

Pytaniem, którym często jest zadawane przez Klientów, jest to, w jakie działania marketingowe powinno się inwestować. Planując wydatki, warto abyś pamiętał o tym, że im więcej punktów styku z marką zapewnisz użytkownikom, tym lepszych efektów możesz się spodziewać. Różne kanały marketingowe odgrywają różną rolę na kolejnych etapach lejka sprzedażowego.

W mediach społecznościowych zbudujesz społeczność wokół marki, Google Adwords (Ads) świetnie sprawdzi się przy nowych produktach/ usługach czy biznesach sezonowych, a pozycjonowanie stron pomoże Ci zwiększyć widoczność, a co za tym idzie - ruch na stronie. Jeśli nie wiesz jak rozlokować budżet pomiędzy konkretnymi kanałami czy nie jesteś pewien, czy wszystkie narzędzia są odpowiednie dla Twojego biznesu, pomożemy Ci w doborze odpowiedniej strategii!

strategia

Strategia marketingowa a strategia SEO

Mówiąc o strategiach działania w kontekście pozycjonowania stron trzeba rozróżnić dwie z nich: ogólna strategia marketingowa firmy oraz strategia działań SEO (ang. search engine optimization) wpisujących się w strategię marketingową firmy.

Poziom skomplikowania tych strategii może być oczywiście różny w zależności od tego czy dana firma ma zasięg ogólnopolski lub nawet międzynarodowy, czy lokalny. Bez względu jednak na wielkość i zasięg działania Twojej firmy, jak i na to czy Twój budżet na wdrożenie marketingu internetowego wynosi kilka tysięcy czy kilkaset tysięcy złotych miesięcznie (w tym na: Google Ads, pozycjonowanie stron w organicznych wynikach wyszukiwania, content marketing, zmiana treści na stronie, link building, mające na celu zwiększenie widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania na konkretne słowo kluczowe), zarówno do stworzenia odpowiedniej strategii SEO jak i strategii marketingowej możemy we współpracy wykorzystać model SOSTAC określający: sytuację w której znajduje się Twoja firma (Situation), cele Twojej firmy (Objectives), strategie (Strategy), taktyki (Tactics), niezbędne do podjęcia akcje (Actions) oraz działania kontrolne (Control).

Sytuację związaną z potrzebami z zakresu pozycjonowania, w której znajduje się Twoja firma możemy określić chociażby przy pomocy analizy SWOT, analizy wcześniejszych działań i ich efektów: działania marketingowe, linki sponsorowane, działania związane z pozycjonowaniem takie jak optymalizacja stron, tworzenie treści, mające na celu pozycjonowanie stron w Google i innych wyszukiwarkach na wysokich pozycjach, analiza konkurencji oraz potencjalnych klientów.

Zdajemy sobie sprawę, że celami Twojej firmy na różnych poziomach ogólności mogą być:

- obniżenie kosztów dotarcia do klienta,
- przekonanie klienta do skorzystania z podstawowej oferty,
- zachęcenie klienta do zakupu dodatkowych usług / produktów (upselling, cross-selling),
- etc.

Chętnie pomożemy Ci w realizacji tych najważniejszych dla Ciebie celów w odpowiedni sposób (pozycjonowanie strony w Google, Google Ads, promocja w sieciach społecznościowych). Aby lepiej pomóc Ci w realizacji tych celów postaramy się zrozumieć Twoją dotychczasową strategię i dostosować do niej proces pozycjonowania - nasze działania.

Z doświadczenia wiemy, że każda firma działa według jakiejś strategii ogólnej oraz strategii szczegółowych dotyczących poszczególnych działań, często jednak wytyczne te nie są spisane. Ponieważ stworzenie takich zapisów na papierze (w komputerze) może pomóc, chociażby w kontaktach z agencją reklamową taka jak nasza, która będzie miała za zadanie wpisać działania pozycjonujące strony w Google w strategię całej firmy, dlatego współpracując z klientami staramy się zrozumieć strategię działania ich firm i opisać najważniejsze aspekty dotyczące tych strategii, aby móc lepiej dbać o pozycjonowanie stron naszych klientów, zwiększać widoczność strony w internecie.

pozycj i ROI

Mierzalność celów - efekty SEO: pozycja i ROI

Aby pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google i innych wyszukiwarkach przynosiło jak najlepsze rezultaty, miało jak największy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce oraz wzrost zysków firmy warto podchodzić do niego jak do każdego innego celowego działania w firmie, które można opisać zgodnie z techniką SMART, czyli cele tego działania powinny być: konkretne (specific), mierzalne (measurable), osiągalne (achievable), istotne (relevant), określone w czasie (time-bound).

W przypadku pozycjonowania, pozycjonowanie stron można oceniać mierząc efekty w postaci zmian w wynikach wyszukiwania Google oraz ze względu na zwrot z inwestycji (ROI) w skuteczne pozycjonowanie stron www.

Jako agencja SEO staramy się nie tylko aby nasi klienci uzyskiwali jak najwyższe pozycje w Google na wybrane słowo kluczowe, ale także aby osiągali dzięki temu jak najwyższy zwrot z zainwestowanych pieniędzy.

Stworzenie odpowiedniej strategii marketingowej i strategii SEO pomagającej w zwiększaniu ROI wymaga wstępnego ustalenia konkretnej grupy docelowej podejmowanych działań. Wiedza dotycząca tego kto jest potencjalnym klientem firmy jest bowiem niezbędna do tego, aby działania mające na celu poprawienie pozycji strony w wyszukiwarce mogły pozytywnie wpłynąć na zyski Twojej firmy, efektywność lejka sprzedażowego. Dotyczy to zarówno działań on-site (umieszczanie na stronie wartościowych treści, optymalizację strony, kodu html, linkowanie wewnętrzne) jak i off-site (np. linkowanie zewnętrzne).

lejek

Lejek sprzedażowy a tworzenie strategii działań marketingowych i SEO

Biorąc pod uwagę różne perspektywy dotyczące sprzedaży, można powiedzieć, że w ramach lejka sprzedażowego możemy mówić o kolejnych etapach zachowań klienta, działania ze strony firmy, oraz sposobach pomiaru poszczególnych działań, jak przykładowo:

- świadomość istnienia Twojej marki - budowanie świadomości,
- Zainteresowanie produktem / usługą Twojej firmy - wzbudzanie zainteresowania,
- Podjęcie decyzji zakupowej - motywowanie do dokonania zakupu,
- Wykonanie decyzji zakupowej - stworzenie możliwości dokonania zakupu,
- Utrzymywanie lojalności wobec marki.

Pozycjonowanie stron www jest oczywiście szczególnie przydatne na wstępnym (górnym) poziomie działania lejka sprzedażowego. Dzięki pozycjonowaniu można przede wszystkim zwiększyć świadomość na temat marki wśród potencjalnych klientów, ale warto zdawać sobie sprawę, że skuteczne pozycjonowanie stron musi bardzo mocno uwzględniać wszelkie dalsze etapy lejka sprzedażowego, gdyż tak jak wszystkie inne etapy lejka, cały ten proces ma być przecież środkiem do uzyskania konkretnego celu - sprzedaży i zwiększenia zysków firmy.

Celem pozycjonowania strony internetowej jest więc z jednej strony, oczywiście, wyższa pozycja w wyszukiwarce Google, która zapewnia większą liczbę wyświetleń informacji o Twojej firmie potencjalnym klientom, ale jednocześnie, aby pozycjonowanie miało sens, ta wyższa pozycja musi przekładać się na liczbę wejść na Twoją stronę internetową, podjecie i wykonanie decyzji zakupowej przez Twoich klientów.

Strategia działań SEO, podobnie jak cała strategia marketingowa firmy musi mieć jasno określoną grupę docelową działań marketingowych - grupę ludzi, którzy faktycznie mogą zostać klientami Twojej firmy. Im lepiej dookreślona grupa docelowa, tym lepiej możemy dobrać frazy i słowa kluczowe, na które warto będzie pozycjonować stronę w wyszukiwarce Google i innych wyszukiwarkach.

Z tego powodu, podczas współpracy, będziemy starali się jak najtrafniej określić sobie taką grupę docelową dla Twojego biznesu (produktu, usługi).

grupa docelowa

Dlaczego ustalenie grupy docelowej jest tak ważne dla efektywności pozycjonowania strony w Google i innych wyszukiwarkach

Do zrealizowania celów pozycjonowania stron Twojej firmy mierzonych poprzez zmianę pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe, właściwe ustalenie grupy docelowej nie jest niezbędne. Natomiast dla uzyskania przez Ciebie jak największego zwrotu z inwestycji, konieczne jest według nas precyzyjne określenie grupy osób, do których kierujesz usługi / produkty firmy.

Przed ustaleniem fraz i słów kluczowych ważne jest dla nas zrozumienie tego kto jest Twoim klientem, na czym tak naprawdę zarabiasz, czy można wyszczególnić pewne towary / usługi, które są dla Twojej firmy najbardziej zyskowne, albo najbardziej prestiżowe, które pomagają Ci w rozwoju firmy w wybranym kierunku. Jeżeli masz to wszystko ustalone, to podczas tworzenia strategii SEO we współpracy z naszą agencją wykorzystamy te informacje. Jeżeli nie masz spisanych tych informacji, chętnie je dla Ciebie spiszemy.

Ustalając potencjalnie najważniejszych klientów, pod kątem których najbardziej opłaca się pozycjonować stronę internetową, dobrze jest skorzystać z zasady Pareto oraz zrozumieć co oferuje Twój produkt (usługa) Twoim klientom, co Cię motywuje do pracy w Twojej firmie, jakie efekty chcesz uzyskać. Dzięki temu wszystkiemu możemy lepiej dopracować działania SEO.

Jak rozumieć zasadę Pareto w praktyce

Zasada Pareto wskazuje, że często 20% klientów / produktów odpowiada za 80% przychodów. W Waszej praktyce jest pewnie trochę inaczej, ale być może pewne grupy klientów i pewne produkty / usługi przynoszą Wam większe zyski niż reszta (bo klienci płacą więcej indywidualnie lub indywidualnie płacą mniej, ale jest ich dużo, etc.).

Przykładowo, jeżeli prowadzisz sklep internetowy, zapewne sprzedaż niektórych towarów jest dla Ciebie bardziej opłacalna od sprzedaży innych. Jeżeli prowadzisz restaurację, najprawdopodobniej pewni klienci zostawiają w Twojej restauracji więcej pieniędzy od innych i promowanie strony dla tej grupy klientów generujących więcej zysków może być bardziej opłacalne. Jednocześnie, być może niektórzy odwiedzający Twoją stronę internetową / sklep / restaurację jedynie zwiedzają, generują ruch, ale nie generują wartościowego ruchu, nie przynoszą zysków lub przynoszą bardzo niewielki zysk.

W przełożeniu na usługi SEO, pozycjonując restaurację, może okazać się, że najczęstszą frazą kluczową wyszukiwaną przez internautów poszukujących restauracji jest hasło 'dobra restauracja', albo 'tania restauracja' i mogłoby się zdawać, że na te frazy przede wszystkim warto pozycjonować restauracje, bo generują największy ruch organiczny, ale jeśli Twoja akurat restauracja jest lokalem oferującym posiłki z wyższej półki, to nawet jak pojawisz się w TOP3 wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google 'tania restauracja' i co doprowadzi do zwiększenia ruchu na stronie i odwiedziny na Twojej stronie internetowej wzrosną o 10.000% dzięki pozycjonowaniu, to realnie może się to nie przełożyć na Twoje zyski, gdyż większość odwiedzających wpisujących takie hasło (80% przynoszące 20% zysków) nie będzie Twoją grupą docelową (20% przynoszące 80% zysków).

Pieniądze wydane na tego typu pozycjonowanie stron internetowych mogą więc oczywiście przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki, ale jeżeli Twoim celem jest zwiększenie zysków w krótkim terminie, fraza 'tania restauracja' może nie być najlepszą do pozycjonowania strony internetowej, Twoi potencjali klienci nie wpisują bowiem tego typu hasła szukając restauracji.

Podobnie sytuacja może wyglądać gdy prowadzisz ogólnopolską sieć sklepów z ekskluzywnymi towarami. Jeżeli Twoje towary są z tak zwanej 'średniej półki cenowej' lub 'niższej półki cenowej' hasło 'tanie ...', które jest często wyszukiwane, może oczywiście odpowiednio lepiej wpływać na ROI.

czas na pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych w strategii długoterminowej

Jednocześnie, zdajemy sobie sprawę, że budowanie świadomości marki może być bardzo ważne długoterminowo, gdyż być może Ci, których dziś nie stać na towary / usługi, które oferujesz, będą sobie mogli pozwolić na zakup samochodu za 1.000.000 złotych, diamentowej biżuterii, etc. za rok czy dwa. Dlatego tworząc strategię pozycjonowania strony internetowej postaramy się uwzględnić wszystkie Twoje wytyczne co do tego kim jest grupa, do której chcesz przede wszystkim dotrzeć oraz jakie cele chcesz osiągnąć dla swojej firmy dzięki pozycjonowaniu.

Takie długoterminowe działania są ważne także i dla nas i my w naszej agencji też je wdrażamy. Przykładowo, w kwietniu 2020 roku zdecydowaliśmy się stworzyć teksty pomagające w pozycjonowaniu naszego bloga na hasło 'jak pozycjonować stronę na wordpress' oraz 'jak pozycjonować stronę samemu'. Tego typu działanie wynikło z wcześniejszej wewnętrznej analizy dotyczącej tego kim są osoby odwiedzające naszą stronę, kim są nasi klienci. Zakładaliśmy, że tego typu zapytania nie przełożą się zapewne na zbyt wiele zleceń, niemniej jednak ważne jest dla nas dzielenie się wiedzą oraz budowanie świadomości naszej marki wśród osób, które aktualnie same szukają sposobów na skuteczne pozycjonowanie swojej strony, gdyż być może w przyszłości, gdy ich firmy się rozwiną będą zainteresowani współpracą z agencją SEO, która na wcześniejszym etapie pomogła im w rozwoju dzieląc się swoim doświadczeniem. /Cała przyjemność po naszej stronie/.

Dzięki temu, że nasze posty na blogu są w momencie pisania tego tekstu w TOP 3 wyników wyszukiwania spośród ponad miliona stron o tym traktujących, informacja o naszej agencji dotarła zapewne do bardzo dużej liczby naszych potencjalnych przyszłych klientów. Tego typu działania mogą także pomóc w realizacji długoterminowej strategii rozwoju Twojej firmy - pozycjonowanie strony na frazy, które nie przełożą się być może na efekty sprzedażowe w krótkim czasie, ale wpłyną na wyniki wyszukiwania, wzmożenie ruchu na stronie i zbudują wizerunek Twojej firmy i pomogą w zwiększaniu zysków w przyszłości.

do kogo

Jak ustalić kluczowych klientów, pod których warto pozycjonować stronę internetową

Jeżeli nawet nie masz aktualnie ustalonego kim są Twoi kluczowi klienci, określenie takich informacji na poziomie podstawowym jest stosunkowo prostym i niezbyt czasochłonnym zadaniem.

W ramach współpracy postaramy się zmaksymalizować efekty pozycjonowania i już we wstępnej fazie działań określić tych klientów na których najbardziej Ci zależy, aby cały proces pozycjonowania Twojej strony internetowej mógł przełożyć się na jak najwyższe zyski dla Twojej firmy.

Dla lepszego dopasowania działań pozycjonujących dla tych najważniejszych klientów i produktów/usług, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań dookreślających kim są Wasi kluczowi klienci do których kierowana jest strona i co możecie im zaoferować.

Te podstawowe pytania dotyczące bezpośrednio klienta to przykładowo:

- kim jest Twój klient,
- czy klient jest osobą prywatną czy przedstawicielem jakiegoś biznesu,
- w jakim jest wieku (inne hasła będą wpisywali młodsi, inne starsi),
- gdzie mieszka,
- jakie są jego motywacje,
- Jakie wartości wyznaje,
- jakie produkty / usługi już kupił,
- etc.

W ustaleniu kluczowych klientów może też pomóc odpowiedzenie na pytania o Waszą firmę i produkty / usługi, które oferujecie:

- czy Wasza firma jest ogólnopolska, czy działa lokalnie,
- czy Wasze produkty / usługi są z niskiej, średniej czy wysokiej półki cenowej,
- czy Wasze produkty / usługi są wysokiej czy średniej jakości,
- etc.

Wiedząc co chcecie osiągnąć, jacy klienci są dla Was ważni, jakie produkty oferujecie i chcecie promować w pierwszej kolejności, możemy zastanowić się nad tym na jakie słowa kluczowe wybrane dla konkertnych stron, pozycjonowanie może w tym najlepiej pomóc.

Te ustalenia mogą pomóc w lepszym stworzeniu strategii SEO, ustalaniu czy bardziej opłaca się skupić na lokalnym pozycjonowaniu stron w wynikach wyszukiwania czy ogólnopolskim, na frazy krótkiego ogona czy frazy długiego ogona, etc. Zaproponujemy Ci takie frazy, które według nas najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Jednocześnie, jeszcze w trakcie ustalania ostatecznych fraz kluczowych do pozycjonowania możemy rozpocząć optymalizację techniczną Twojej strony pod kątem SEO i wpłynąć w ten sposób na wyniki wyszukiwania. Niektóre parametry strony można bowiem optymalizować bez względu na to do kogo strona jest kierowana.

optymalizacja

Kluczowe parametry strony wpływające na SEO wymagające optymalizacji

Jak już wspominaliśmy, na pozycję w wynikach wyszukiwania wpływać mogą metadane strony internetowej, szybkość ładowania strony www, dostosowanie strony do smarfonów / tabletów, struktura serwisu, wewnętrzne linkowanie, linki nofollow, stosowane przekierowania (np. 301), etc.

Wszystkie te parametry brane są więc pod uwagę przy pozycjonowaniu. Nasi specjaliści przeprowadzą audyt seo strony, przyjrzą się stronie i zoptymalizują wszystkie te czynniki kiedy tylko będzie to możliwe.

Metadane strony internetowej

Metadane strony (title, description), które znajdują się w kodzie strony nie są widoczne dla osób przeglądających stronę, ale są widoczne dla robotów Google i pojawiają się w wyszukiwarce podczas prezentacji wyników wyszukiwania zoptymalizujemy po ustaleniu grupy docelowej. Dane te mogą bowiem nie tylko wpływać na pozycję strony w Google, ale także na współczynnik odwiedzin na stronie w stosunku do liczby wyświetleń w Google. Dobrze opracowane metadane powinny być unikatowe dla każdej podstrony i dostosowane do Twoich kluczowych klientów, czyli: jeżeli Twoja strona posiada kilkadziesiąt podstron, to każda strona z tych kilkudziesięciu powinna mieć własny tytuł i opis, a jeżeli np. prowadzisz sklep internetowy, w którym masz tysiące produktów, tyle powinieneś mieć różnych tytułów i opisów.

Częstym błędem (skrótem osób projektujących strony) jest ustawianie tego samego tytułu czy opisu strony dla kilku różnych podstron. Nasi specjaliści sprawdzą czy metadane na Twojej stronie są zrobione zgodnie z wytycznymi dla SEO, dostosowane do Twoich kluczowych klientów oraz, gdy zajdzie taka potrzeba, zoptymalizują te metadane.

Szybkość wczytywania strony www

Dokonując zmian na stronie pod kątem SEO bardzo ważnym elementem do monitorowania jest szybkość ładowania strony. Jest to czynnik, wpływający na wyniki wyszukiwania - pozycję strony, który można optymalizować nawet bez ustalenia grupy docelowej strony. Długi czas wczytywania strony wpływa negatywnie na jej pozycję. Wyszukiwarki oceniając stronę mogą brać pod uwagę różne parametry szybkości, dlatego staramy się tak modyfikować stronę, aby najważniejsze parametry uzyskiwały jak najlepsze oceny. Są to:

1. FCP, czyli pierwsze wrenderowanie treści (First Contentful Paint) określające ile czasu upływa od momentu, w którym użytkownik wejdzie na Twoją stronę do chwili, w której zaczyna widzieć treść Twojej strony na swoim komputerze czy smartfonie.

2. FMP, czyli pierwsze wyrenderowanie elementu znaczącego (First Meaningful Paint) określające ile czasu upływa od wejścia na stronę do wygenerowania treści, których oczekuje użytkownik (głównej zawartości strony).

3. TTI, czyli czas do pełnej interaktywności (Time to Interactive) określający ile milisekund upływa od wejścia na stronę do momentu, w którym strona staje się całkowicie interaktywna. Podobnym parametrem, który może być brany pod uwagę przez niektóre wyszukiwarki jest FCPUI, czyli czas do minimalnej interaktywności - uzyskania bezczynności CPU po raz pierwszy (First CPU Idle) określający po ilu sekundach strona staje się na tyle interaktywna, żeby użytkownik mógł zacząć np. uzupełniać formularz z danymi.

4. SI, czyli indeks szybkości (Speed Index) określający jak szybko Twoja strona wypełnia się widocznymi dla użytkownika treściami.

5. EIL, czyli maksymalne potencjalne opóźnienie przy pierwszym działaniu (Estimated Input Latency) określające jakiej długości opóźnienie maksymalnie mogą doświadczyć internauci na stronie po wykonaniu pierwszego działania.

6. TTFB, czyli czas odpowiedzi serwera (Time To First Byte) określający ile czasu upływa od momentu zapytania do uzyskania pierwszego bajtu z serwera.

Na niektóre z tych parametrów wpływa grafika, na inne kod strony (używane skrypty), na jeszcze inne fizyczna odległość użytkownika od serwera na którym znajduje się strona. Dbając o pozycjonowanie, zajmując się optymalizacją strony, zadbamy o wszystkie te elementy.

Dopasowanie strony www do urządzeń mobilnych

Z konieczności dopasowania strony do smartfonów czy tabletów zdaje sobie już dzisiaj każdy, kto prowadzi biznes w internecie. To dopasowanie to przede wszystkim układ strony uzależniony od rodzaju urządzenia, ale (na potrzeby pozycjonowania stron internetowych) powinno obejmować także odmienne grafiki (mniejsze, lżejsze, szybciej wczytujące się), stworzenie krótszych opisów stron (description) pojawiających się w Google, które zachęcą do odwiedzenia strony (na urządzeniach mobilnych pojawia się mniej znaków w opisach niż na komputerach stacjonarnych), rozwinięcia np. pytania, zdjęcia pojawiające się przy niektórych wyszukiwaniach, etc.

Nasi specjaliści przyjrzą się uważnie temu jak Twoja strona internetowa dostosowana jest do pozycjonowania na urządzenia mobilne i dokonają odpowiednich modyfikacji strony, tak aby wpłynęło to pozytywnie na wyniki wyszukiwania Twojej strony w wyszukiwarce Google.

parametry techniczne

Inne istotne parametry techniczne strony wpływające na pozycjonowanie stron internetowych

Struktura serwisu i wewnętrzne linkowanie także wpływają na pozycję w wyszukiwarce - jeżeli są spójne, dobrze opisane, tak, że roboty mogą efektywnie zwiedzić całą stronę, to strona internetowa może uzyskać lepszy wynik wpływający na jej pozycję. Słabe strony, niespójne uzyskają gorsze pozycje.

W trakcie współpracy wykonujemy audyt SEO i optymalizujemy różne inne parametry. Staramy się:

- zadbać o pliki 'robots.txt' oraz '.htaccess',
- zwiększyć efektywność indeksowania Twojej strony przez wyszukiwarki,
- dopasowywać strukturę url podstron oraz plik mapy xml, tak aby pomagały one w pozycjonowaniu,
- optymalizować przekierowania 301, 302, 307, 410, 501, etc. stosowane na Twojej stronie,
- monitorować i niwelować błędy 404,
- wdrożyć odpowiednią nawigację okruszkową na stronie gdy nawigacja ta będzie mogła pomóc Twojej stronie, etc.

Rozbudowa contentu - treści strony

Content marketing i rozbudowę contentu możemy rozpocząć po ustaleniu tego do kogo przede wszystkim kierujesz swoją stronę.

Dobrze stworzony content wymaga szczegółowo ustalonej liczby słów kluczowych, liczby słów na stronie, stosunku słów kluczowych do ogólnej liczby słów na stronie.

Treść strony musi być przede wszystkim dostosowana do potrzeb internautów odwiedzających stronę. Wyszukiwarki promują więc strony, które posiadają treści wartościowe dla użytkowników, pisane w sposób przyjazny użytkownikom.

Uwzględniając to oraz fakt, że słowa kluczowe są szczególnie istotne, treść musi być tak stworzona, aby słowa kluczowe na stronie znajdowały się odpowiednio często, ale nie za często, aby były one umieszczone w sposób niewymuszony, pozwalający na płynne czytanie treści. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów nasi copywriterzy są w stanie stworzyć wiele najwyższej jakości treści zoptymalizowanych i dla użytkowników i pod kątem wyszukiwarek (z odpowiednią liczbą i formą słów kluczowych).

W ramach wzbogacania treści strony możemy także prowadzić dla Ciebie bloga firmowego z odpowiednimi słowami kluczowymi, tak aby pomagał Ci w pozycjonowaniu strony.

W naszym zespole pracują osoby, które dobrze wiedzą czym jest pozycjonowanie, posiadają doświadczenie w pisaniu treści (które mają pozytywny wpływ na pozycję w Google) na strony internetowe różnych firm, blogi firmowe, do gazet ogólnopolskich, magazynów branżowych, czasopism naukowych, na blogi i strony tematyczne. Dzięki szerokiemu gronu copywriterów, jako agencja SEO, jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalny, pozytywnie wpływający na pozycjonowanie stron internetowych tekst z praktycznie każdej dziedziny.

Podczas optymalizacji strony przeanalizujemy także nagłówki H1-H6 znajdujące się na Twojej stronie. Z punktu widzenia pozycjonowania stron bardzo ważne jest bowiem, aby nagłówki te zawierały słowa kluczowe w odpowiednich proporcjach w stosunku do innych słów, były zastosowane w odpowiednich miejscach, aby zachowana została hierarchia tych nagłówków, zastosowana była prawidłowa składnia zdania, aby nagłówki, podobnie jak metadane były unikalne dla każdej podstrony Twojego serwisu, etc.

Ważnym zagadnieniem wpływającym na pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest także duplikacja treści znajdująca się na różnych podstronach, dlatego podczas audytu SEO pierwszej strony i kolejnych podstron Twojego serwisu, sklepu, przeprowadzona zostaje analiza treści stron, a na etapie optymalizacji zadbamy także o to, aby zoptymalizować ilość zduplikowanych treści na stronach (np. w opisach produktów), tak żeby treści te nie obniżały pozycji poszczególnych podstron w wyszukiwarce Google.

Link building - negatywny i pozytywny wpływ linków prowadzących do strony Linki prowadzące do strony od zawsze były istotne dla pozycji w Google, gdyż na ich podstawie algorytm wyszukiwarki jest w stanie określić ile osób (innych stron) uznaje daną stronę za wystarczająco wartościową by do niej linkować. Aktualnie, w większości przypadków do stron znajdujących się na najwyższej pozycji w wyszukiwarkach wciąż prowadzi bardzo dużo linków. Ponieważ jednak niektórzy webmasterzy i agencje SEO nadużywali linkowania dla wzmacniania pozycji stron w wyszukiwarkach (powstawały strony których jedynym celem było linkowanie), algorytmy Google i innych wyszukiwarek stały się bardziej wyrafinowane i aktualnie pozycja strony zależy nie tylko od tego ile linków prowadzi do danej strony, ale także każda wyszukiwarka bierze pod uwagę jaka jest jakość tych linków.

Z tego powodu niektóre linki prowadzące do Twojej strony, zamiast pomagać w jej pozycjonowaniu, mogą jej szkodzić. Pozycjonując strony prowadzimy więc analizę profilu linków, wyszukujemy linki, które mogą szkodzić stronie - będą to linki uznane przez algorytmy wyszukiwarki Google za niewiarygodne. Tego typu linki mogą czasami na tyle zaszkodzić stronie, że spadnie ona z pierwszej dziesiątki poza pierwszą setkę, dlatego nasi specjaliści korzystając ze specjalnych narzędzi w Twoim imieniu mogą zrzec się linków, które negatywnie wpływają na pozycję Twojej strony w Google.

Jednocześnie będziemy dbali o pozyskiwanie linków wspierających w uzyskaniu wyższej pozycji w wyszukiwarce, będziemy tworzyli odpowiedni profil linków. Różne linki mogą pomagać stronie, niemniej jednak niektóre mogą być w tym efektywniejsze niż inne. Nasi specjaliści SEO będą tworzyć profil linków najbardziej pomocny w przypadku Twojej strony i zdobywać linki z portali branżowych, stron uznawanych przez Google za opiniotwórcze (pełne wartościowych treści), etc.

Możemy Ci też podpowiedzieć jak wykorzystywać social media do pozycjonowania stron www (np. jak często umieszczać linki do produktów na Facebooku, Instagramie, Twitterze), aby sobie nie zaszkodzić.

Spójność danych znajdujących się w internecie - NAP (name, adress, phone)

Na pozycjonowanie wpływa też spójna obecność Twojej firmy w internecie. Jeżeli Twoja firma działa na rynku od kilku lub kilkunastu lat, być może przez ten okres mieliście co prawda jeden adres e mail, ale wiele różnych adresów stacjonarnych, numerów telefonów, a być może nawet zmieniała się Wasza nazwa. Jeżeli promowaliście swój biznes, informacje te zapewne znalazły się w wielu miejscach w internecie. Wszelkie niespójności dotyczące Waszej firmy, które znajdują się w Internecie, wpływają negatywnie na Waszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Nasi specjaliści SEO przeanalizują obecność wzmianek o Twojej firmie w internecie i zadbają o spójność tych wzmianek, informacji NAP (nazwa firmy, adres, telefon) na Twojej stronie, w wizytówce Google, na stronach które wzmiankują Twoją firmę.

bez końca

Pozycjonowanie - gra z konkurencją, która się nie kończy

Mówiąc o tym czym jest pozycjonowanie, warto zauważyć co jest jego celem. Ponieważ celem pozycjonowania stron www jest znalezienie się wyżej w wynikach wyszukiwania od konkurencji, trzeba wiedzieć co i jak robi konkurencja oraz co zmienia się w środowisku, w którym działamy i dostosowywać się do tego, dlatego tak ważne jest ciągłe działanie (czasami kiedy trwa pozycjonowanie można angażować trochę mniej zasobów do pozycjonowania, kiedy indziej trzeba zainwestować więcej, aby utrzymać się w TOP10 wyników wyszukiwania Google).

We współpracy z naszymi klientami, kiedy trwa pozycjonowanie ich stron internetowych, na bieżąco monitorujemy całe otoczenie, w którym przychodzi nam pozycjonować daną stronę oraz reagujemy na wszelkie zmiany tego otoczenia (inne strony internetowe, zmiany w liczbie i jakości linków przychodzących, zmiany algorytmów wyszukiwarek internetowych, w szczególności algorytmów Google, etc.), tak aby pomagać klientom utrzymywać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

monitoring

Monitoring: pozycja, konkurencja, algorytmy wyszukiwarki Google, jakość strony, etc.

Zajmując się pozycjonowaniem przede wszystkim musimy na bieżąco monitorować efekty swoich działań, ale także otoczenie, w którym działamy.

W każdym przypadku procesu pozycjonowania stron, pozycjonowanie może przynosić efekty w krótszym i dłuższym terminie. Zazwyczaj pozycjonowanie i SEO najlepsze efekty przynosi po kilku miesiącach od rozpoczęcia pozycjonowania. Jednak pierwsze efekty SEO, po umieszczeniu na stronie nowych treści, zoptymalizowaniu technicznym strony, zdobyciu wysokiej jakości linków, mogą być widoczne już po kilku tygodniach.

Monitoring pozycji pozwala szybko reagować na wszelkie zmiany w pozycjach i sprawdzić czy wpływ na naszą pozycję miała zmiana której dokonaliśmy na stronie, zmiana na stronie konkurencji, nowe linki prowadzące do strony (pomocne lub szkodzące), zmiana algorytmu, etc.

Zaraz po rozpoczęciu współpracy sprawdzimy czy Twoja strona internetowa nie ma, z jakiegoś powodu, nałożonego filtru algorytmicznego albo ręcznego przez Google, które to filtry mogą znacząco obniżać pozycję strony w wynikach wyszukiwania lub czy nie jest całkowicie zbanowana przez Google.

Na bieżąco, z wykorzystaniem Google Search Console, Google Analytics oraz innych narzędzi, będziemy też analizowali jeżeli nastąpi jakikolwiek spadek w wynikach wyszukiwania i odpowiednio na to reagowali, aby pomóc Ci powrócić na wyższą pozycję. Spadki mogą być wynikiem wzmożonych działań na stronach konkurencji, pojawieniem się szkodliwych linków prowadzących do Twojej strony, zmianami w algorytmach wyszukiwarki Google, zmianami dokonanymi na Twojej stronie. W zależności od tego co jest powodem spadku, inne działanie może pomóc Ci wrócić na wyższą pozycję.

Jednym z ważnych czynników które należy monitorować, aby zapobiegać spadkom są też zmiany w algorytmach Google, takie jak dotychczasowe: PageRank, Panda, Pingwin, Pirat, Phantom, Payday Loan, Koliber, Gołąb, RankBrain, Opos, Medical Update, Site Diversity Update, Maverick Update, etc.

Ponieważ algorytmy wyszukiwarki Google wciąż są udoskonalane, konieczne jest monitorowanie zmian dokonywanych przez wyszukiwarkę. Zdarza się bowiem, że wprowadzenie nowego algorytmu powoduje, że jedne strony znacząco tracą swoje pozycje w stosunku do innych stron w Google, które zyskują po wprowadzeniu danego algorytmu w przeciągu kilku dni od jego wprowadzenia.

Nasi specjaliści SEO są na bieżąco z wszystkimi algorytmami wyszukiwarki Google i potrafią zareagować na planowane zmiany tych algorytmów odpowiednio wcześnie (przed zmianą algorytmu), tak aby Twoja strona internetowa jedynie zyskiwała na wprowadzanych zmianach.

Przez cały okres współpracy będziesz miał dostęp do prowadzonego przez nas monitoringu (Google Search Console), a jednocześnie gdy będziesz miał jakieś wątpliwości, pytania dotyczące efektów pozycjonowania i zmian w pozycji Twojej strony www, będziesz mógł w każdej chwili skontaktować się z Twoim opiekunem.

analiza

Analiza zysków wynikających z pozycjonowania stron

Im więcej inwestujesz w pozycjonowanie stron www tym więcej warto inwestować w analizę zysków z pozycjonowania. Taka analiza sama w sobie może być kosztowna, dlatego nie zawsze jest konieczne aby była bardzo rozbudowana, ale przy inwestowaniu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie w pozycjonowanie stron, takie analizy zysków warto przeprowadzić (zysk z inwestycji, zysk z jednego kliknięcia, wzrost rozpoznawalności (liczba wejść na stronę, liczba zapytań na daną frazę), etc.)

Podstawowa analiza potrzebna jest zawsze, tak żeby wiedzieć ile warto zainwestować. Bardziej szczegółowa analiza może obejmować poszczególne aspekty pozycjonowania, np. jaki efekt wywołało dodanie 10 linków do strony, jak zmiana tekstu wpłynęła na pozycję, można w tym uwzględnić konkretne działania konkurencji, czyli na bieżąco monitorować zmiany na stronie czy w linkach prowadzących do konkurencji, etc.

narzędzia

Skuteczne narzędzia pomagające w pozycjonowaniu

Skuteczne pozycjonowanie stron w dzisiejszych czasach jest już bardzo skomplikowanym procesem, który jednocześnie może być mocno wspierany odpowiednimi narzędziami. Takimi narzędziami wspomagającymi usługi pozycjonowania mogą być programy pomagające w monitorowaniu pozycji, jakości strony, doborze słów kluczowych, szybkości wczytywania strony, responsywnego dopasowania strony do różnych urządzeń, etc.

W przypadku Google, pozycjonowanie wspierają chociażby takie programy jak Google Search Console czy Google Analytics.

W Agencji Brandbay dbamy o to, aby mieć dostęp do najlepszych narzędzi na rynku, tak żeby móc Ci w jak najefektywniejszy sposób pomagać w realizacji Twoich celów związanych z pozycjonowaniem.

Dlaczego warto współpracować z Agencją Brandbay

I na koniec trochę więcej o nas i o tym dlaczego warto z nami współpracować.

blisko klienta

Brandbay to agencja 360 stopni zawsze blisko klienta

Jako agencja reklamowa zajmujemy się praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku działaniami marketingowymi wspierającymi naszych klientów. Aktualnie pomagamy w pozycjonowaniu stron zarówno sieci firm ogólnopolskich, w pozycjonowaniu stron firm działających na arenie międzynarodowej, jak i firm lokalnych. Więcej informacji o naszych realizacjach można znaleźć w zakładce 'portfolio'.

Dla wygody naszych klientów, od początku naszej działalności staramy się być jak najbliżej tych, których promocją się zajmujemy, dlatego posiadamy biura w różnych częściach Polski (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu).

Podczas całego okresu współpracy utrzymujemy ścisły kontakt z klientem, dbamy o to, aby klienci mieli zawsze dostęp do narzędzi monitorujących efekty naszych działań i mogli reagować, zadawać pytania, sugerować ewentualne zmiany w sposobie pozycjonowania stron w zależności od zmieniających się potrzeb. Osobami kontaktowymi ze strony naszej agencji są specjaliści SEO, specjaliści ds. marketingu.

Nasi klienci doceniają nas zarówno ze względu na skuteczność, jak i stosunkowo niskie koszty usług, łatwość kontaktu, przejrzystość współpracy.

pasja

Brandbay to specjaliści i pasjonaci zawodowo i prywatnie

W naszej agencji pracują specjaliści SEO, analitycy, informatycy, marketingowcy, etc. To co jest według nas ważne, to oprócz tego, że nasi pracownicy są specjalistami w tym co robią, są także pasjonatami. Dzielimy się wiedzą, pomagamy studentom, bierzemy udział w hackathonach, etc.

Mamy różne pasje niezwiązane z marketingiem, takie jak jazda na rowerze, rajdy, gotowanie, surfing, rysowanie, tworzenie filmów, etc., dzięki temu gdy pojawia się klient z danej branży, w naszej firmie zazwyczaj znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która pasjonuje się tym co oferuje klient i możemy wykorzystać wiedzę i pasję tej osoby w działaniach promujących firmę klienta.

Stawiamy na jakość naszych działań i rozumiemy, że aby osiągać tę jakość musimy być na bieżąco ze wszelkimi nowościami ze świata pozycjonowania, dlatego ciągle się rozwijamy, bierzemy udział w konferencjach, webinarach, etc. Dzięki utrzymywaniu wysokiej jakości usług, jesteśmy oficjalnym Partnerem Google.

potrzeby

Brandbay działa zawsze w odpowiedzi na Twoje potrzeby

Tak jak wspominaliśmy wyżej, zakres współpracy zależy w dużej mierze od Twoich potrzeb.

Domyślamy się, że do tej pory mogliście podchodzić w firmie do SEO na różne sposoby: firma nie prowadziła pozycjonowania, szef dorywczo zajmował się SEO, macie oddelegowanego specjalistę SEO, albo macie cały dział zajmujący się SEO. Bez względu na to jak wygląda Wasza sytuacja firmowa, jesteśmy w stanie się do Was dostosować.

Zdajemy sobie także sprawę, że potrzeby naszych klientów różnią się i Ty aktualnie być może chcesz zlecić pozycjonowanie stron dla swojej firmy po raz pierwszy, chcesz nauczyć się robić SEO samodzielnie, chcesz zmienić dotychczasową firmę SEO, pozycjonowanie stron w Google zajmuje Wam w firmie zbyt dużo czasu i chcesz przekazać działania SEO zewnętrznej agencji, Wasze dotychczasowe działania SEO nie dawały satysfakcjonujących rezultatów w wynikach wyszukiwania, więc szukasz specjalistów; Wasza firma się rozwija i chcecie pozycjonować się na dużo więcej słów kluczowych niż dotychczas, etc.

Jakakolwiek jest Twoja motywacja, jesteśmy tu dla Ciebie i postaramy się pomóc Ci dokładnie w tym w czym będziesz potrzebował. Być może będzie to głównie dobór słów kluczowych, audyt SEO, wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych, rozbudowa contentu, link building, a być może bedą to wszystkie te kwestie.

Nasza firma chętnie pomoże Ci zarówno jeśli nie prowadziliście jeszcze żadnych działań SEO i potrzebujesz pomocy od podstaw, jak i jeśli macie cały dział SEO i potrzebujecie jedynie specjalistów SEO do wykonania konkretnych zadań związanych z linkowaniem, tworzeniem nowych treści, etc.

Jeżeli Twój zespół ds. marketingu ustalił już strategię marketingową, miejsce SEO w tej strategii oraz jakich usług pozycjonowania konkretnie potrzebujecie, żeby poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania Google (zmiana tekstów na stronie, poprawa technicznych właściwości strony, zwiększenie linkowania, etc.) i jedyne czego potrzebujecie, to specjalistów, którzy pomogą Wam w fizycznej realizacji tych zadań, jesteśmy do Waszej dyspozycji w tym zakresie.

A jeśli wiecie ogólnie, że chcielibyście znaleźć się w TOP 10 wyników wyszukiwania na najefektywniejsze słowa kluczowe i potrzebujecie kogoś kto ustali jakie to mogą być słowa, jakie działania będą najefektywniejsze i wykona dane działania, możemy zająć się wszystkimi tymi zadaniami.

To Ty decydujesz na każdym etapie naszej współpracy jak ta współpraca ma wyglądać. Jeżeli z początku zechcesz, abyśmy pisali dla Ciebie dwa teksty sponsorowane w miesiącu, napiszemy dwa teksty. Jeśli w trakcie współpracy uznasz, że warto bliżej przyjrzeć się innym opcjom, przyjrzymy się im. Jeżeli pojawi się nowa konkurencja dla Twojego biznesu w Twojej okolicy i będzie konieczne zintensyfikowanie działań, znów - jesteśmy gotowi te działania zintensyfikować.

Na każdym etapie naszej współpracy będziemy Cię informowali o efektach działań, Twojej pozycji, etc. Możesz zdecydować się na nasze standardowe raportowanie, ale możemy też dostosować raporty do potrzeb Twojej firmy jeśli np. korzystacie z zaawansowanej sztucznej inteligencji do tworzenia strategii swojej firmy i potrzebujecie, aby dane, którymi 'ją karmicie' były odpowiednio dostosowane.

efektywnie

Brandbay to efektywnie wydane pieniądze na pozycjonowanie (wysoka jakość w rozsądnej cenie)

Tworzysz produkty, oferujesz usługi, ustalasz sobie konkretne cele. W tym roku chcesz mieć 100.000 pln zysku netto, albo kilka milionów. Twoje produkty i usługi czekają już tylko na to, żeby informacja o stronie dotarła do większej liczby klientów. Masz ogólną strategię marketingową. Wtedy wchodzimy my.

Skorzystanie z usług Agencji SEO, takiej jak nasza jest jak skorzystanie z narzędzia ułatwiającego osiągnięcie tych celów marketingowych.

Musisz podjąć decyzję na co w pierwszej kolejności wydać pieniądze. Musisz wpisać te wszystkie działania w szerszą strategię marketingową.

Chętnie podpowiemy Ci co jest możliwe do osiągnięcia dzięki SEO, a na co raczej nie powinieneś liczyć (minimum, optimum, maksimum).

Są pewne rzeczy, których żadna agencja za Ciebie nie zrobi. Nie stworzymy produktu / usługi, które oferujesz.

Oczywiście, wiele działań SEO jest czysto techniczne (usprawnienie szybkości wczytywania strony, poprawienie struktury strony, dopasowanie do urządzeń mobilnych, poradzenie sobie z duplikowanymi treściami, przekierowaniami w obrębie strony (301, 404, etc.)). Te techniczne kwestie nasi specjaliści mogą wykonać prawie automatycznie. SEO to jednak dużo więcej.

Naprawdę profesjonalne i efektywne pozycjonowanie wymaga zrozumienia celów firmy, strategii marketingowej firmy. Dzięki temu można zdecydować, że ważniejsze na danym etapie jest inwestowanie w słowa kluczowe budujące świadomość marki, albo skoro wszyscy znają markę, to w słowa kluczowe związane z promocjami, wydarzeniami bieżącymi. Profesjonalna agencja SEO wie którego słowa kluczowego użyć do pozycjonowania, kiedy inwestować w słowa kluczowe związane z zimą, a kiedy w te związane z latem. Pewne frazy kluczowe można promować cały rok, inne są sezonowe i być może lepiej zainwestować w ich przypadku w Google Ads.

Istotne jest także zdawanie sobie sprawy z wartości wyznawanych przez Twoich klientów, aby dostosować pozycjonowanie do tego co najważniejsze dla Ciebie i dla nich. Tak, aby strona zawierała nie tylko słowa istotne z punktu widzenia wyszukiwarki, ale przede wszystkim odpowiednie treści pod kątem potrzeb i wartości klienta.

Niektóre słowa sprawią, że klient wejdzie na Twoją stronę, przeglądnie Twoją ofertę i nie zdecyduje się z niej skorzystać. Takie słowa mogą być mniej istotne gdy chcesz przede wszystkim zwiększać sprzedaż w danym okresie. Ale takie odwiedziny też mogą być istotne gdyż utrwali się Twoja marka w myślach klienta i następnym razem jak będzie szukał faktycznie oferty do zakupu konkretnego produktu / usługi, to gdy Twoja firma pojawi się w TOP 10 wyników wyszukiwania Google, wybierze właśnie Twoją stronę spośród tych znajdujących się na stronie Google.

Nasze działania uwzględniają całą specyfikę Twojej firmy, Twoich klientów, kalendarza, dzięki temu są dużo efektywniejsze od niespecyficznego pozycjonowania na frazy, które są po prostu najczęściej wyszukiwane przez ludzi.

Jednocześnie, rozumiemy, że ze względu na sytuację na rynku, środki w firmach przeznaczone na prowadzenie profesjonalnego marketingu i skutecznego pozycjonowania mogą być ograniczone, dlatego staramy się dostosowywać ceny naszych usług do możliwości klientów.

Ustalając zakres współpracy zadbamy o to, aby Twoja firma zmieściła się w swoim budżecie zarówno gdy budżet ten będzie oscylował w okolicach 100.000 złotych miesięcznie, jak i kilku tysięcy.

na lata

Brandbay to agencja, z którą klienci wiążą się na lata

Wielu z naszych klientów odnawia umowę z roku na rok, inni wolą krótszy okres.

Zależy nam na tym, żeby Twoja firma odnosiła sukcesy, rozwijała się z roku na rok i przedłużała z nami umowę.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia najlepszych warunków dla Ciebie, a wierzymy, że będzie to początek wieloletniej udanej współpracy.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń do nas lub zostaw nam swoje namiary w formularzu kontaktowym, a skontaktujemy się z Tobą.

Oceń naszą usługę:
4.8/5 na podstawie 51 głosów

Klienci

Marki z naszej zatoki

Zobacz dla jakich marek mamy przyjemność pracować.

Klienci agencji reklamowej Brandbay