fbpx

Facebook Kontakt – Porady jak skontaktować się z FB

facebook kontaktWiele razy zastanawiałeś się, czy kontakt z Facebookiem jest możliwy? Odpowiedź brzmi: tak! W jaki sposób tego dokonać? W poniższym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz opowiemy jak rozwiązać problem, zgłosić awarię, czy też skontaktować się z supportem.

Social media stały się elementem naszego życia prywatnego, ale też zawodowego – korzystamy z nich regularnie. Co zrobić gdy napotkamy problemy związane z Facebookiem na koncie prywatnym lub firmowym? Niestety portal nie posiada ogólnodostępnego numeru telefonu, na który moglibyśmy zadzwonić czy też napisać wiadomość. Nie oznacza to jednak, że nie możesz się z nim skontaktować.

W pierwszej kolejności skorzystaj z oficjalnego panelu pomocy. Plusem jest to, że nie musisz być zalogowany jako użytkownik, aby skorzystać z porad. Dzięki temu każdy, w tym także osoba, która jeszcze się nie zarejestrowała w serwisie, ma możliwość dowiedzieć się, jak tego dokonać. Wspomniany panel znajdziesz pod linkiem: Facebook Help Center.

kontakt z facebookiem

Często zadawane pytania to gotowe odpowiedzi na najczęstsze problemy internautów. Wystarczy kliknąć w interesujące nas zagadnienie, po czym następuje przekierowanie na stronę, na której znajdziemy rozwiązanie problemu. Często się zdarza, że już w tym miejscu uzyskamy już pożądaną odpowiedź.

Formularz kontaktowy – jak zacząć?

Jeżeli jednak nasz problem jest natury czysto technicznej, warto skorzystać z opcji: “zgłoś problem”. Znajdziesz ją w prawym górnym rogu. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do wcześniejszej opcji, jest ona dostępna wyłącznie po zalogowaniu do konta.

opcja zgłoś problem na fb

W ten sposób możesz zgłosić niedziałające strony, problemy z płatnościami oraz treści obraźliwe lub łamiące regulamin Facebooka.

zgłaszanie problemu na facebooku krok 1

zgłaszanie problemu na facebooku krok 2

Pamiętaj, że obsługa Facebooka nie ma dostępu do wszystkich Twoich danych, dlatego podczas zgłoszenia dokładnie opisz swój problem.

Kontakt z supportem Facebooka:

Jeśli prowadzisz konto firmowe i chcesz skontaktować się bezpośrednio z konsultantem Facebooka, masz taką możliwość. Pamiętaj jednak, że musisz być administratorem aktywnego konta biznesowego. Jeśli nim jesteś, wejdź na stronę: business.facebook.com i zaloguj się. Następnie wejdź w link: facebook.com/business/help. Dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z pomocy dla reklamodawców na dedykowanym czacie.

Znajdź sekcję dotyczącą pomocy, a następnie kliknij w ikonkę “czat”. Powinna ona znajdować się po prawej stronie ekranu. Następnie rozpocznij rozmowę z konsultantem Facebooka. Rozmowa pojawi się w komunikatorze “Facebook Messenger”.

Ważna informacja:
Czat z konsultantem jest dostępny wyłącznie dla Klientów, którzy w danej chwili prowadzą aktywne kampanie reklamowe na portalu Facebook. W przeciwnym wypadku użytkownicy, którzy nie mają dostępnej tej opcji, nie mogą z niej skorzystać i pozostaje im wypełnienie formularza kontaktowego.

Podsumowanie – często zadawane pytania:

Czy każdy może skontaktować się z Facebookiem?

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio z supportem Facebooka, musisz być administratorem aktywnego konta biznesowego. W przeciwnym wypadku jedyną formą kontaktu jest “formularz kontaktowy”.

Gdzie znajdę formularz kontaktowy?

Formularz kontaktowy jest dostępny dla wszystkich użytkowników Facebooka. Można go znaleźć na głównej tablicy w zakładce w prawym górnym rogu: “zgłoś problem”.

Czy mogę zadzwonić do Facebooka?

Niestety nie ma ogólnodostępnego numeru telefonu, dzięki któremu moglibyśmy zadzwonić i bezpośrednio porozmawiać z konsultantami Facebooka. Portal nie udostępnia takiej funkcji.

Czy mogę wysłać wiadomość e-mail do Facebooka?

Podobnie jak w przypadku numeru telefonu, nie znajdziemy adresu e-mail do którego mielibyśmy możliwość napisać wiadomości z naszym problemem.

5 / 5. Liczba głosów: 3

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Sławomir Kuśnierczak pisze:

    Kontakt z nimi to tragedia. Jak mi zhackowali konto to czekałem prawie 4 miesiące żeby je odzyskać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *