fbpx

6 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego użytku

Z pewnością wielokrotnie przekopywaliście się przez internet, aby znaleźć choć jedno darmowe zdjęcie na stronę internetową i z pewnością wiecie jak trudno o dobrej jakości darmowe grafiki. Darmowe zdjęcia stockowe z prawem do zastosowań komercyjnych są niezwykle trudne do znalezienia.

Znaczna część rynku zdjęć stockowych jest własnością profesjonalnych firm takich jak Shutterstock i 123RF. Serwisy te oferują szeroki dostęp do doskonałych zdjęć, jednak przyjdzie nam za nie zapłacić. A co jeśli szukamy darmowych zdjęć? Nawet jeśli uda się je znaleźć to często są rozmyte, w niskiej rozdzielczości, posiadają znak wodny lub po prostu nie przedstawiają tego na czym nam zależy.

Na szczęście istnieją serwisy oferujące darmowe zdjęcia stockowe, które spełniają wymogi wysokiej jakości.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 6 serwisów, w których znajdziecie setki darmowych grafik do wykorzystania na stronie internetowej lub przy innym projekcie, nad którym pracujecie.

Unsplash

unsplash

Unsplash oferuje zdjęcia pięknych krajobrazów i panoram miast w wysokiej rozdzielczości. Co 10 dni pojawia się 10 nowych zdjęć do pobrania.

StockSnap.io

stocksnap

StockSnap.io zawiera bogaty zbiór darmowych zdjęć stockowych w wysokiej rozdzielczości. Serwis posiada funkcjonalną wyszukiwarkę zdjęć, co ułatwia przeglądanie tysięcy dostępnych grafik. Serwis śledzi liczbę pobierań i wyświetleń, dzięki czemu łatwo posegregować wyniki wyszukiwania i znaleźć najpopularniejsze zdjęcia.

Picjumbo

picjumbo

Picjumbo posiada wiele interesujących zdjęć posegregowanych w kategorie, co ułatwia nawigację w serwisie. Natura, technologia i moda to tylko kilka z przykładowych kategorii jakie znajdziecie na Picjumbo. Serwis również posiada obszerny zbiór profesjonalnych zdjęć żywności, które mogą okazać się pomocne, dla każdego kto pracuje w branży gastronomicznej.

Gratisography

gratisography

Wszystkie zdjęcia w serwisie Gratisography zostały udostępnione przez utalentowanego artystę Ryana McGuire’a. Serwis oferuje jedne z najbardziej malowniczych i artystycznie dopracowanych zdjęć dostępnych w internecie.

Skitterphoto

skitterphoto

Skitterphoto nie może pochwalić się tak licznym zbiorem zdjęć jak inne serwisy. Oferuje za to wysokiej jakości zdjęcia, które charakteryzują się dbałością o szczegóły.

New Old Stock

new-old-stock

Zdjęcia vintage zebrane ze starych archiwów. Przepiękne stare fotografie, które mają nieocenioną wartość historyczną.

Getrefe

getrefe

Na Getrefe nie znajdziecie wyszukiwarki zdjęć i podziału na kategorie. Znajdziecie za to piękne zdjęcia krajobrazów, architektury i ludzi udostępnione przez utalentowanych fotografów.

Snapwire Snaps

snapwire

7 darmowych zdjęć przesyłane na podany adres mailowy co 7 dni. Każde ze zdjęć wygląda bardzo profesjonalnie. Fotografie przedstawiają ludzi i przedmioty w różnych sceneriach. To dobre miejsce, aby znaleźć zdjęcia na naszego bloga lub na Facebooka czy inny serwis społecznościowy.

Podsumowanie

Powyższe zbiory darmowych zdjęć z pewnością ułatwią Wam publikowanie interesujących treści na stronach internetowych, blogach czy w mediach społecznościowych. Wiele serwisów z darmowymi zdjęciami zawdzięczamy zdolnym fotografom i projektantom, którzy za darmo udostępniają swoje dzieła. Warto podziękować za ich ciężką pracę dzieląc się informacjami o tym, skąd zaczerpnięte są użyte przez nas zdjęcia.

Może znacie inne serwisy z darmowymi zdjęciami? Jeśli tak, to podzielcie się nimi w komentarzach poniżej.

0 / 5. Liczba głosów: 0

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Ala pisze:

    Bardzo pożyteczne źródła, ja bym jeszcze dodała https://pixabay.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *