fbpx

Jak połączyć Instagram z Facebookiem? Prosta instrukcja. Sprawdź!

Jeśli Twojej marki nie ma na Facebooku, to nie istnieje. To fakt wszystkim znany. Jednak jesteśmy w 100% przekonani, że to samo niedługo będziemy mogli powiedzieć o Instagramie. Aplikacja rozwija się bardzo dynamicznie i z miesiąca na miesiąc daje coraz więcej możliwości. Platforma doskonale nadaje się nie tylko do wrzucania zdjęć, ale także do wspierania sprzedaży.

Instagram daje wiele możliwości m.in. stworzenie sklepu, promowanie postów, czy docieranie do odbiorców poprzez wykorzystanie odpowiednich hashtagów. Coraz większą popularnością cieszą się również Stories – relacje użytkowników w formie zdjęć lub wideo (trwającego max. 15 sekund), które są dostępne na ich profilach przez 24 godziny. Instagram pozwala na prowadzenie transmisji live i korzystanie z IG TV. Za pomocą IG TV możemy publikować dłuższe (nawet godzinne) wideo, a materiał w przeciwieństwie do krótkich Stories nie zniknie po 24 godzinach.

Jeśli jeszcze nie masz konta na Instagramie, to już wiesz dlaczego koniecznie musisz je założyć. 

Co dzięki temu zyskasz?


Połączenie tych kont może przynieść jeszcze więcej korzyści.  Zacznijmy od początku, odpowiadając sobie na pytanie: po co to robić? Poprzez połączenie kont Twoja marka zyskuje przede wszystkim kolejny kanał promocyjny, czyli możliwość dotarcia do nowych użytkowników. Ponadto będziesz miał dostęp do statystyk i menedżera reklam na Instagramie. Od tej pory będziesz mógł analizować liczbę wyświetleń, zasięgi, sprawdzać jak radzą sobie użyte hashtagi  i ile osób za ich pośrednictwem odkryło Twój post. Zagłębiając się w statystyki, będziesz miał możliwość decydowania, jakie godziny publikacji postów są najlepsze dla Twojego profilu. Z kolei dzięki dostępowi do menedżera reklam, będziesz tworzyć reklamy na Instagramie, tak samo jak na Facebooku.

Przejdźmy do meritum!

A teraz do rzeczy! Wszystko możesz wykonać samodzielnie, bez wychodzenia z domu, kilkoma kliknięciami. Pamiętaj, że do połączenia kont niezbędne są uprawnienia administratora albo redaktora strony na Facebooku. Jeśli ich nie masz, skontaktuj się z właścicielem lub innym administratorem strony. 


Masz konto na Instagramie i Facebooku, ale nie są one połączone? Sprawdź jak to zrobić!

Łączenie profilu jest możliwe na dwa sposoby – od strony Facebooka lub z poziomu Instagrama. Która z nich jest lepsza? Ta, którą wybierzesz! 

Poniżej przedstawiamy obie możliwości:

Dodawanie konta na Instagramie do strony na Facebooku

Krok 1

Przejdź do strony na Facebooku i w prawym górnym rogu kliknij Ustawienia

 

Krok 2

Poszukaj pozycji Instagram 

Krok 3

W części “Powiąż konto na Instagramie” klikamy Zaloguj się

 

 


Wprowadzamy dane użytkownika i Potwierdzamy. 


Synchronizacja kont za pośrednictwem Instagrama

Krok 1

Wejdź na swoje konto i kliknij tutaj: 

 Krok 2

Następnie Ustawienia Krok 3

Wejdź w zakładkę Konto  

 

Następnie kliknij na Powiązane konta 


Krok 4

Teraz już ostatni krok – wchodzimy w zakładkę Facebook i logujemy się na nasze konto

 

A co jeśli nie posiadasz konta na Instagramie lub Facebooku?

Tutaj również rozwiązanie jest proste – wystarczy wejść na jeden lub drugi portal i założyć konto, a następnie je połączyć według powyższej instrukcji. Mamy nadzieję, że już po pierwszych akapitach tego artykułu przekonałeś się, że warto prowadzić działania nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie i w tym celu połączyć swoje konta. Teraz wiesz też, że jest to bardzo proste zadanie. Powodzenia!

 

5 / 5. Liczba głosów: 12

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Marta pisze:

  Mega przydatny wpis.

 2. Karolina pisze:

  Mam problem z powiązaniem konta instagram ze stroną na fb. Mimo tego, że ustawiłam takie powiązanie i teoretycznie wszystko jest ok, to zdjęcia z instagrama publikują się na moim prywatnym profilu fb. Wie ktoś może jaka może być przyczyna tego problemu?

  • Natalia pisze:

   Karolina rozwiazalas juz ten problem? Widze ze niedawno prosilas o pomoc. Tez mam problem, mimo ze mam insta podlinkowane do strong an FB post wyswietlaja sie tylko an insta. Nigdzie nie moge znalezc rozwiazania

  • Brandbay.pl pisze:

   Pani Karolino, Facebook mógł domyślnie powiązać konto z kontem prywatnym, a nie ze stroną, którą Pani zarządza (mimo tego, że postąpiła zgodnie z podanymi krokami). Radzimy, aby spróbować wejść ponownie po kolei w Ustawienia-> Konto -> Powiązane konta -> Facebook, przytrzymać dłużej tą funkcję i tam pojawi się “udostępnij”, po czym wystarczy już tylko kliknąć w tą opcję.

   • Iwona pisze:

    Dzień dobry,
    Niestety u mnie nie działa. Wszystko działało ale kilka dni temu coś się zepsuło. Relacje na fb udostępniają się normalnie, ale niestety posty się nie udostępniają. W Ustawienia/konto/powiązane konta nie mogę powiązać konta z moim fb – trzymam długo a i tak nic się nie dzieje. Jak udostępniam post odhaczam FB ale się nie odhacza. Jak chcę udostępnić za pomocą opcji ” opublikuj w innym miejscu” to nie ma możliwości odhaczenia mimo, iż nazwa konta na fb poprawnie się zaciągnęła. Próbowałam rozłączyć, połączyć ponownie – zarówno z poziomu insta jak i z fb ale nie działa.

    • Anna Wąsik pisze:

     Pani Iwono,
     przede wszystkim należy upewnić się, że posiada Pani najnowszą wersję aplikacji Instagram, czasem aktualizacja sprawi, że dana funkcja się odblokuje.
     Nasz sposób jest skuteczny w znacznej większości przypadków, jednak są wyjątki, z którymi sami czasem się borykamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *