fbpx

Jak usunąć stronę na FB? Usuwamy fanpage!

jak usunąć stronę na facebookuJeżeli przyszedł czas, w którym z jakiegoś powodu chcesz zlikwidować fanpage na Facebooku, w poniższym artykule dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku. Proces usunięcia nie jest skomplikowany, warto jednak zadbać o wszystkie istotne aspekty i zrobić to poprawnie.

Samo usunięcie strony nie jest długim procesem, jednak w pierwszej kolejności powinieneś zatroszczyć się o linki, które są powiązane z fanpage’em i będą pojawiać się w wynikach Google. Szkoda marnować wcześniej wygenerowany ruch, dlatego zadbaj o to, aby stare linki prowadziły do nowego miejsca, jakim jest strona internetowa lub też do innego fanpage’a. Odszukaj wszystkie hiperłącza prowadzące do fanpage’a, ponieważ to własnie one będa zwracały “niedostępną stronę” po jej usunięciu. Wystarczy, że dodasz w wyszukiwarce słowo: “link:” a następnie docelowy link profilu.

Kto może usunąć konto na Facebooku?

Warto pamiętać o tym, iż tylko osoba posiadająca funkcję administratora, ma możliwość usunięcia strony, w przeciwnym wypadku będzie to niemożliwe. Dla pozostałych ról na stronie opcja usunięcia jest nieaktywna. Dlatego zanim podejmiemy wszelkie kroki związane z usunięciem strony, warto upewnić się, czy rzeczywiście posiadamy niezbędną uprawnienia do tego. Wystarczy w tym celu wejść w “ustawienia”, następnie “rola na stronie” i odszukaj swoje dane z nazwą roli. Jeśli wszystko się zgadza i funkcja jest aktywna, można przystąpić do usunięcia fanpage’a.

rola na stronie

Jak usunąć fanpage na Facebooku?

Krok pierwszy jest bardzo prosty, standardowo należy zalogować się na Facebooka, po czym z listy stron firmowych wystarczy wybrać fanpage, który chcesz usunąć. Następnie wejdź w opcję “ustawienia” znajdującą się w prawym górnym rogu. Będąc w pierwszej zakładce “ogólne”, zjedź kursorem na sam dół, w obszernym menu na ostatniej pozycji znajdziesz możliwość usunięcia strony “usuń swoją stronę”, wystarczy ją wybrać.

usuwanie strony na fb

Po tej czynności Facebook poprosi o zatwierdzenie decyzji usunięcia. Jeśli się zgodzisz i potwierdzisz, nie będziesz mógł jej zobaczyć, a Twoja strona będzie niewidoczna w wynikach wyszukiwania. Jednak przez okres 14 dni, pomimo usunięcia, będziesz mieć możliwość przywrócenia jej w przypadku ewentualnej zmiany decyzji. Jeśli tak się nie stanie i dalej będziesz chciał ją usunąć, wystarczy po upływie terminu ponownie wyrazić chęć stałego usunięcia i potwierdzić ostateczną decyzję. Warto wspomnieć iż, Facebook dodatkowo poinformuje o alternatywie: zamiast usunąć fanpage, możesz cofnąć jego publikację. W tym celu wejdź w “ustawienia”, wybierz opcję “ogólne” oraz “widoczność strony. Jeśli postanowisz tego dokonać, fanpage będzie widoczny tylko dla osób z rolą administratora.

usuwanie fanpage facebook

Podsumowanie:

Sam proces usunięcia strony nie jest trudny, warto jednak dokładnie przemyśleć tą decyzję, gdyż po upływie 14 dni i zatwierdzeniu trwałego usunięcia jest ona nieodwracalna. Jeśli nie jesteś pewny, a chcesz by Twój fanpage zniknął- wystarczy, że cofniesz jego publikację.

5 / 5. Liczba głosów: 4

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Konsultant pisze:

    Dzień dobry,
    Proszę o odpowiedź czy usunięty fanpage można przywrócić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *