Jaki program do tworzenia logo?
Logo, oprócz nazwy firmy, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów każdej marki. Nike, McDonald czy Apple. Wszystkie te firmy posiadają rozpoznawalne loga. Projektowanie logo wymaga sporego wkładu kreatywnej pracy i czasu. Jeśli chcecie wykonać logo sami to poniżej znajdziecie przydatne narzędzia i informacje. Jeśli zależy wam na jakości i profesjonalnym zaprojektowaniu logo w odpowiednim formacie i po wcześniejszej analizie branży, doborze przekazu i innych czynników to możecie skorzystać z naszej usługi Projektowanie logo.
Na rynku istnieje wiele narzędzi, które wspierają pracę grafika chcącego stworzyć fajne logo. Jednak jeśli chcecie sami stworzyć własny logotyp lub zastanawiacie się z jakich programów korzystamy w agencji Brand Bay przy tworzeniu logotypów dla naszych klientów, to zapraszamy do dalszej lektury.
6 najlepszych programów do tworzenia logo.
1. Adobe Illustrator
Illustrator od wielu lat pozostaje zdecydowanym liderem wśród programów do tworzenia grafiki wektorowej. Jest to też program z którego korzystamy w Brand Bay podczas tworzenia projektów dla naszych klientów, w tym m.in. logotypów. W jednym programie znajdujecie wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do stworzenia fajnego logo.
Illustrator pozwala tworzyć grafikę wektorową, która zawsze zachowuję swoją jakość niezależnie od zbliżenia i oddalania w przeciwieństwie od grafiki rastrowej. Grafika wektorowa idealnie nadaje się do tworzenia logotypów, gdyż możemy zawsze liczyć na jego idealną jakość, niezależnie od tego czy wydrukujemy nasze logo na firmowej wizytówce czy na ogromnym banerze reklamowym.
Dzięki specjalnej siatce możemy z łatwością wyrównywać poszczególne kształty naszego logo. Do tego uzyskujemy szereg pędzli, kontrolę nad ścieżką, perspektywą i głębią obrazu. Użytkownik może stosować gradienty do indywidualnych pociągnięć pędzlem, jednocześnie kontrolując położenie i przeźroczystość. Wszystko to pozwala zaprojektować realistyczne logo o bogatych walorach wizualnych. Do arsenału warto dodać również bogate funkcje typografii i możliwość konwersji grafiki rastrowej do edytowalnej grafiki wektorowej.
Nie należy jednak zapominać, że niezwykle rozbudowane możliwości Illustratora mogą być również sporą wadą dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z projektowaniem grafiki. Warto też wspomnieć o tym, że sam Illustrator jest drogim oprogramowaniem.
2. Logo Design Studio
Logo Design Studio wizualnie przypomina pakiet Office.
Co oferuję ten program? 2000 gotowych szablonów i 6000 obiektów, w których możemy edytować kolory, czcionki, kształty i efekty. Można również importować własne grafiki oraz rysować własne kształty dla jeszcze większej personalizacji loga.
Jak w przypadku pozostałych programów,aby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności i wysokiej rozdzielczości przygotowanych logotypów, należy zakupić pełną wersje programu.
3. Logomaker
Dla tych, którzy nie mają doświadczenia w projektowaniu grafiki, a chcą stworzyć proste, fajne logo, rozwiązaniem może okazać się onlinowy kreator Logomaker. Logomaker daje dostęp do ponad 10 tyś. ikon i obrazków, które można wykorzystać w procesie tworzenia.
Wadą tego rozwiązania jest to, że korzystamy z tych samych elementów co inni i nie mam tak dużej wolności w procesie tworzenia jak w przypadku Illustratora.
Logomaker pozwala nam pobrać za darmo jedynie logotypy w niskiej rozdzielczości. Za loga firm w dużej rozdzielczości trzeba zapłacić.
4. Sothink Logo Maker
W przypadku Sothink Logo Maker mamy do czynienia z kolejnym programem, którego interface przypomina ten znany z pakietów Office. Możemy skorzystać z gotowych szablonów lub stworzyć własne logo od podstaw.
Program oferuję kilka przydatnych funkcji takich jak inteligentne narzędzia kolorowania – wybieramy dominujący odcień a program podpowiada jakie inne palety do niego dopasować. Otrzymujemy również dostęp do specjalnych efektów, które mogą zostać zastosowane na poszczególnych literach w tekście.
Program jest dostępny w dwóch płatnych wersjach: normalnej i wersji pro i umożliwia eksport stworzonego logo jako flash lub statyczna grafika w formatach png, jpg, bmp, tiff i svg.
5. Laughingbird
Podobnie jak Logomaker w Laughingbird, nasza praca nad logiem opiera się na wyborze gotowych elementów. Kupujemy program i korzystamy z oferowanych nam gotowców. W zestawie otrzymujemy 200 szablonów i 300 graficznych elementów, które możemy wrzucić do projektu.
Za pomocą Laughingbird stworzymy logo bardzo szybko, jednak brakuję tutaj wielu funkcji pozwalających stworzyć bardziej spersonalizowane logo.
6. LogoYes
LogoYes daję możliwość stworzenia loga dla firmy za pomocą kreatora online. Nie musimy pobierać żadnego oprogramowania, wystarczy, że się zalogujemy.
Kreator tworzenia jest bardzo prosty i szybki ale jednocześnie bardzo ubogi w możliwości konfiguracji. Wybieramy jeden z gotowych wzorów, następnie możemy do niego dobrać kolor i go obrócić. Jeśli chcemy, dodajemy tekst. I na tym koniec.
LogoYes pobiera opłaty za wygenerowanie pojedynczego loga, więc ceny za zaprojektowanie loga są stosunkowo niskie.
Cześć dzięki za post!
Mi najlepiej korzysta się Adobe Ilustrator, dla mnie najbardziej intuicyjny, może dlatego, że korzystam z niego już bardzo długo i jest to kwestia przyzwyczajenia.
Super blog. Czytam od jakiegoś czsu i jest on bardzo inspirujący! Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy 🙂 Dzięki
Fajny wpis