fbpx

Jak wybrać szablon HTML5 dla strony: krótki przewodnik

Zdecydowałeś się na uruchomienie strony internetowej i już wybrałeś typ rozwiązania, które wykorzystasz jako podstawę – szablon strony HTML5. Więc, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie, ponieważ wybór jest ogromny. W tym artykułu znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny szablon.

  1. Demonstracyjna wersja

 

Szablon, który Ci się spodobał, musi mieć demo wersję. Właśnie z jej pomocą będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi funkcjami szablonu i ocenić jego możliwości w akcji. I chociaż w wersji demo nie da się sprawdzić wszystkich elementów, ale można obejrzeć wygląd podstawowych stron szablonu, takich jak: kontakty, strona domowa, o nas itd. Nie zalecamy kupować szablonów, które nie są dostarczane z wersją demo, ponieważ w takim wypadku nie będziesz wiedział co jest w środku.

 

  1. Liczba sprzedaży

 

Jeżeli zdecydujesz się aby kupić szablon HTML5, polecamy wybrać jeden z dużych serwisów, które sprzedają gotowe rozwiązania webowe. Wybierając taki sklep, będziesz mógł przeczytać opinie innych użytkowników na temat wybranego szablonu. To oznacza, że będziesz mógł poznać wszystkie wady/zalety tego rozwiązania przed dokonaniem zakupu.

W dodatku, jeśli chciałbyś aby Twoja strona nie była podobna do innych, na takich serwisach można sprawdzić ile razy był sprzedany szablon. Ale pamiętaj, że zwykle, większość szablonów posiada podobną strukturę. Więc, jeśli chciałbyś mieć unikatową stronę, zalecamy stworzyć ją od podstaw, a nie wykorzystywać gotowych rozwiązań.

 

Wreszcie nie musisz wybierać szablonu sam! Jeżeli nie jesteś pewien, że dokonasz prawidłowego wyboru – poproś o pomoc osobę, która posiada doświadczenie w tworzeniu stron. Jeśli nie będziesz samodzielnie tworzył stronę na podstawie szablonu, zostaw jego wybór osobie lub firmie, która wykona wszystkie za Ciebie!

 

  1. Funkcje w zestawie

 

Przed zakupem rozwiązania do tworzenia strony polecamy aby zastanowić nad tym, co chciałbyś mieć w przyszłej witrynie i jakie elementy powinna ona posiadać. Rozbudowany galeria zdjęć? Wsparcie e-sklepu lub bloga? Jaką powinna być nawigacja w szablonie? Napisz listę najważniejszych funkcji, na których najbardziej Ci zależy. Na podstawie tej listy będziesz mógł dokonać wyboru.

 

  1. Dokumentacja

 

Każdy dobry szablon HTML5 powinien być uzupełniony o szczegółową i zrozumiałą dokumentację lub tutoriale. Lub wszystko razem. jeżeli nie ma żadnej z tych rzeczy – nie kupuj ten szablon. Bez listy funkcji, opisania elementów i tutoriali nie warto kupować szablonu, ponieważ nie będziesz mógł dowiedzieć się jak działa każdy element produktu, jakie osobliwości mają jego funkcje i wtyczki itd.  

 

  1. Wsparcie techniczne

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy napotykasz na błędy w szablonie lub masz pytania, a odpowiedzi nie da się znaleźć w dokumentacji. Wtedy warto skontaktować się ze wsparciem technicznym zespołu, który stworzył zakupiony szablon. Każdy poważny dostawca szablonów oferuje 24/7 wsparcie techniczne, które pomaga w usunięciu bagów lub dowolnych problemów z działaniem szablonów. Polecamy kupować szablony HTML5 tylko u takich firm, ponieważ usługi wsparcia technicznego oznaczają, że dostawca poważnie traktuje swoje rzemiosło i jest zainteresowany każdym Klientem.

 

  1. Szukaj w różnych kategoriach produktów

 

Na przykład, szukasz rozwiązania do uruchomienia internetowej galerii fotograficznej. Nie ograniczaj się tylko sprawdzaniem rozwiązań z sekcji “Galerie”. Sprawdź kategorię “Portfolio”, “Szablony dla strony fotografa” itd. W nich również można znaleźć potrzebne Ci rozwiązanie.

Jedynym przypadkiem, gdy należy zwracać uwagę na nazwę kategorii produktu jest wybór szablonu dla e-sklepu. Rozwiązanie, którego szukasz powinno wspierać wtyczki do rozbudowy sklepu internetowego albo być od początku przeznaczone do tworzenia witryn komercyjnych. Dlatego takie produkty najczęściej znajdują się w kategorii „Szablony eCommerce”.

 

  1. Dodatkowe rozszerzenia

 

Już trochę pisaliśmy o tym w poprzednich punktach. Od początku musisz dobrze wiedzieć czego potrzebujesz i jakie funkcje strona będzie spełniała. Jeśli chciałbyś stworzyć stronę dla międzynarodowego audytorium – szukaj rozwiązań, wspierających tłumaczenia i posiadających odpowiednie do tego narzędzia, a jeśli masz zamiar uruchomić stronę komercyjną – szukaj szablonów, które są przeznaczone do tworzenia sklepów internetowych i są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje (katalog, koszyk, przełącznik walut, strony pojedynczych produktów itd).

Także przed zakupem szablonu polecamy nie tylko zapoznać się z opisem i sprawdzić listę funkcji, ale również zapytać dostawcy czy szablon będzie wspierał dedykowane rozszerzenia.

 

  1. Responsywny układ

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest aby strona dobrze wyglądała na dowolnym urządzeniu. Nie tylko ze względu na rosnącą liczbę użytkowników gadżetów, ale również biorąc pod uwagę nowe wymagania Google. Jeśli szablon nie jest responsywny, serwis na jego podstawie nie zdobędzie dobrego rankingu w wyszukiwarkach i straci większość potencjalnych Klientów. Więc, przed zakupem szablonu polecamy sprawdzać opis szablonu i obejrzeć wersję demo dla wersji mobile, aby wiedzieć jak strona prezentuje się na ekranie smartphona.

 

Wreszcie nie musisz wybierać szablonu sam! Jeżeli nie jesteś pewien, że dokonasz prawidłowego wyboru – poproś o pomoc osobę, która posiada doświadczenie w tworzeniu stron. Jeśli nie będziesz samodzielnie tworzył strony na podstawie szablonu, zostaw jego wybór osobie lub firmie, która wykona wszystkie za Ciebie!

0 / 5. Liczba głosów: 0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *