fbpx

Google zapowiada „Speed Update”

To ostatni dzwonek dla właścicieli stron internetowych, które uzyskują słaby wynik w zakresie szybkości ładowania. Według informacji udostępnionych przez pracowników Google, w lipcu bieżącego roku do algorytmu zostanie włączony nowy czynnik rankingowy, który będzie miał wpływ na pozycje stron internetowych w mobilnych wynikach wyszukiwania. Speed Update weźmie pod lupę czas ładowania się stron na telefonach komórkowych oraz tabletach. Mimo że Google zapewnia, że nie spowoduje on dużych rewolucji, to serwisy z najwolniejszym czasem ładowania mogą stracić dotychczas zajmowane pozycje.

Rosnące znaczenie urządzeń mobilnych

Wprowadzane zmiany mają związek z wciąż rosnącym ruchem z urządzeń mobilnych. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Gemius, w ciągu ostatnich czterech lat odsetek osób, które przeglądają strony internetowe na smartfonach, jest aż siedmiokrotnie większy. Co więcej, ponad 50% użytkowników opuszcza stronę, która ładuje się dłużej niż trzy sekundy. Wolne ładowanie się strony www może skutkować więc nie tylko utratą pozycji, ale również oznaczać spadek konwersji.

Przetestuj szybkość swojej strony

Mimo że do lipca zostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz warto przygotować się na nadchodzące zmiany. Szybkość ładowania swojej witryny można w łatwy sposób sprawdzić za pomocą takich narzędzi jak Test My Site czy też PageSpeeds Insights. Jeśli przeprowadzony test nie wypadł pozytywnie, w poprawieniu szybkości ładowania pomogą takie działania jak uporządkowanie kodu źródłowego, zmniejszenie wielkości grafik, pozbycie się niepotrzebnych przekierowań czy też wtyczek i aplikacji, które mogą mieć wpływ na wolniejsze działania naszej strony. Poprawa czasu ładowania nie tylko pomoże nam w utrzymaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, ale również wpłynie na komfort użytkowania naszej witryny.

0 / 5. Liczba głosów: 0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *