fbpx

Jak dodać lub zmienić administratora strony na FB? Poradnik

jak dodać lub zmienić administratora strony na fbZarządzanie stroną na Facebooku to czasochłonne zajęcie, które może wymagać pomocy innych osób. Facebook przewidział taką sytuację i ułatwił użytkownikom to zadanie, dodając możliwość dołączenia nowego administratora fanpage’a lub jego zmiany. Zatem, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w prosty sposób dodać lub zmienić administratora strony na FB – sprawdź naszą instrukcję!

Tytułem wstępu

Po pierwsze, jeśli chcesz zarządzać rolami na stronie, sam musisz być jej Administratorem. Bez tego nie będziesz mógł podejmować najważniejszych decyzji. Dodając kolejnego administratora, musisz pamiętać o tym, że każdy kolejny dodany przez Ciebie użytkownik o tej samej roli, ma takie same prawa, co Ty. A więc może dokonywać trwałych zmian, a w najgorszym wypadku nawet usunąć cały fanpage. Dlatego tutaj warto powierzać taką rolę komuś, komu ufamy.

Możliwości przydziału ról

Wsłuchując się w potrzeby użytkowników oraz prowadzących fanpage, Facebook oferuje 6 możliwości podziału ról na stronie, które możesz dobrać według uznania. Przyjrzyjmy się im, zaczynając od tej najważniejszej.

Administrator

Taka funkcja pozwala na całkowity dostęp do zarządzania stroną, natomiast taki użytkownik posiada do niej wszelkie uprawnienia. Może dodawać posty, formułować reklamy, publikować stories, odpowiadać na wiadomości, a także badać statystyki. Ważnym elementem jest dostęp do wszelkich ustawień, przez co może decydować o tym, kto jaką rolę będzie pełnił na stronie.

Redaktor

Jeśli potrzebujemy do pomocy kogoś, kto zredaguje nam posty, odpisze na wiadomości, stworzy reklamy i stories to taka funkcja jest świetnym wyborem. Nie będziesz się wtedy martwił o to, kto ma dostęp do wrażliwych ustawień fanapage’u, ponieważ funkcja redaktora nie zezwala na dodawanie nowych osób zarządzających profilem.

Moderator

Zakres możliwości tej funkcji maleje o możliwość publikowania postów. Poza tym nadal możemy tworzyć reklamy, odpisywać na wiadomości i komentarze jako strona, blokować osoby, czy po prostu wyświetlać statystyki.

Reklamodawca

Jak sama nazwa mówi wszystkie funkcje, jakie taka osoba pełni na stronie, obejmują zakres tworzenia reklam, promocji postów oraz wyświetlania statystyk. Dodatkowo może sprawdzać, który administrator utworzył post lub komentarz.

Analityk

Jego rola skupia się tylko na analizie danych statystycznych oraz sprawdzania, kto opublikował post w imieniu strony.

Współautor transmisji na żywo

Nadanie takiej roli innej osobie jest uzależnione od utożsamiania się z jedną z wyżej wymienionych ról lub po prostu byciem znajomym administratora na Facebooku. Dzięki tej roli użytkownik może rozpocząć transmisję na żywo jako strona z urządzenia mobilnego.

Dodawanie nowego administratora strony

Już wiesz, że dodając kolejnego administratora, sam musisz nim być. Dopiero w tym wypadku możesz przejść do działania.

  1. Przejdź do strony i kliknij “Ustawienia strony” na samym dole fanpage’a w lewym dolnym rogu

dodawanie administratora strony na fb krok 1

  1. Kliknij przycisk “Role na stronie” w lewej kolumnie

dodawanie administratora strony na fb krok 2.png

  1. W polu wpisz imię i nazwisko lub adres e-mail i wybierz odpowiednią osobę z listy – pamiętaj, że musi to być adres e-mail powiązany z kontem użytkownika na Facebooku.

przypisywanie nowej roli na stronie fb

  1. Kliknij opcję rozwijania listy z nazwami funkcji pełnionych na stronie i wybierz rolę z rozwijanego menu.

wybieranie roli na facebooku

  1. Kliknij opcję “Dodaj” i wprowadź hasło logowania do Facebooka, aby potwierdzić czynność.

autoryzacja dodawania administratora

Istotną kwestią jest sytuacja, w której osoba, która ma pomagać Ci przy zarządzaniu stroną, nie jest Twoim znajomym. Musisz wtedy poczekać, aż zaakceptuje ona Twoje zaproszenie.

Zmiana administratora fanpage

Chcąc dokonać zmian po raz kolejny, pamiętaj, że musisz być administratorem. Dzięki temu będziesz miał prawo do przeprowadzania zmian.

  1. Przejdź do strony i kliknij “Ustawienia strony” na samym dole fanpage’a w lewym dolnym rogu.

dodawanie administratora strony na fb krok 1

  1. Kliknij przycisk “Role na stronie” w lewej kolumnie

dodawanie administratora strony na fb krok 2.png

  1. Kliknij opcję “Edytuj” obok imienia i nazwiska osoby, której rolę chcesz zmienić i wybierz nową rolę (“Administrator”) z menu rozwijanego.

zmiana adminstratora strony na fb

  1. Kliknij opcję “Zapisz”. Potwierdzenie może wymagać autoryzacji.

autoryzacja zmiany adminstratora

Podsumowując, pamiętaj o tym, że rola Administratora na stronie nie powinna być przypisywana każdemu, wręcz przeciwnie – powinna być dobierana z rozwagą. Jeśli nie chcesz, żeby ktoś miał dostęp do wszystkich danych, wybierz dla niego inną funkcję, odpowiadającą zakresowi jego czynności. I najważniejsze! Nie bój się zmienić ról na swojej stronie – to banalnie proste.

Sprawdź również jak zmienić nazwę fanpage na FB!

4.9 / 5. Liczba głosów: 9

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *