fbpx

Jak zmienić nazwę fanpage na FB?

jak zmienić nazwę fanpage na fb

W procesie tworzenia fanpage’a, Facebook wymaga od nas wprowadzenia szeregu informacji na temat działalności, jaką będziemy na nim prowadzić. To od tego w bardzo dużej mierze będzie zależało, czy prezentowana przez nas treść znajdzie swoich odbiorców, czy zostaniemy odnalezieni w wyszukiwarce oraz czy zachęcimy użytkowników do podjęcia interakcji i zrealizowania założonych przez nas celów.

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem fanpage’a na Facebooku? Zobacz naszą instrukcję jak go założyć!

Czasami stajemy przed koniecznością zmiany niektórych istotnych danych, bez których np. nie jesteśmy w stanie nadal prowadzić naszych działań. Może to być adres siedziby firmy, telefon kontaktowy ale nierzadko również nazwa fanpage’a. To ją jako pierwszą widzi nasza potencjalna grupa odbiorców i od niej zależy powodzenie naszego planu.

Administratorzy fanpage’y napotykają na tej drodze przeszkody, takie jak np. magiczna liczba dwustu polubień, która uniemożliwia zmianę nazwy fanpage’a w prosty sposób. Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie stron, które opierałyby się tylko i wyłącznie na zebraniu jak największej liczby polubień, np. “Zbieramy lajki dla Stefana!”, albo “Bijemy rekord polubień dla mojego psa!”. Przed wprowadzeniem ograniczeń przez Facebooka, strony te w momencie uzbierania satysfakcjonującej liczby polubień magicznie zmieniały się np. w miejsca promujące konkretne produkty lub usługi, korzystające z dosyć pokaźnej grupy odbiorców, jaką zebrali. Dlatego też obecnie wymagane jest wysłanie specjalnego formularza z prośbą do Facebooka, by zmiana była możliwa.

Przeczytaj mój artykuł, a dowiesz się:

 • jak zmienić nazwę fanpage’a krok po kroku,
 • dlaczego nie możesz zmienić nazwy,
 • BONUS: jak zmienić nazwę grupy na Facebooku!

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku

 1. Wejdź na fanpage, którego nazwę chcesz zmienić,
 2. Przejdź do zakładki “Informacje” znajdującej się po lewej stronie:

zmiana nazwy strony na fb krok 1

 1. Po przejściu do tej zakładki ukaże Ci się na górze sekcja “Ogólne, a w niej – nazwa. Kliknij w niebieski napis “Edytuj” znajdujący się w tej samej linii:

zmiana nazwy strony na facebook krok 2

 1. Po kliknięciu powinno ukazać Ci się poniższe okno. W miejscu oznaczonym hasłem “Nowa nazwa strony” wpisz swoją propozycję. Po wykonaniu tej czynności kliknij w niebieski przycisk “Kontynuuj”.

prośba o nową nazwę strony

 1. Po załadowaniu prośby ukaże Ci się krótkie podsumowanie, gdzie zobaczysz starą nazwę, propozycję nowej oraz informację od Facebooka dotyczącą m.in. maksymalnego czasu rozpatrywania zgłoszenia oraz związanych z tą procedurą konsekwencji. Po upewnieniu się, że Twoja nazwa jest wpisana dobrze, kliknij “Poproś o zmianę”.

 

potwierdzanie prośby o zmianę nazwy

Twoja strona zajmuje się m.in organizacją wydarzeń? Zobacz jak je stworzyć na Facebooku, by zachęcić do przyjścia swoich odbiorców, jak i nowe osoby: https://brandbay.pl/blog/jak-stworzyc-wydarzenie-na-facebooku/

Dlaczego nie mogę zmienić nazwy strony na Facebooku?

Co zrobić, kiedy Facebook nie chce zmienić nazwy Twojego fanpage’a? Musisz udowodnić, że na to “zasługujesz”. Twoja nazwa – pomimo tego, że związana z działalnością którą prowadzisz, może nie spełniać szeregu warunków postawionych przez FB:

 • musisz być Administratorem strony,
 • nazwa nie była zmieniana przez ostatnie 7 dni,
 • fanpage nosi miano regionalnego, który należy do większego fanpage’a “matki” – to uniemożliwia zmianę nazwy na kompletnie inną,
 • fanpage jest objęty ograniczeniami – więcej przeczytasz o nich tutaj: https://www.facebook.com/help/271607792873806?helpref=related

Prowadzisz dwa fanpage’e o podobnej tematyce? Sprawdź, jak je połączyć: https://brandbay.pl/blog/jak-polaczyc-strony-na-fb/

Jak zmienić nazwę grupy na Facebooku

 1. Wejdź na stronę grupy, której jesteś administratorem. Pod zdjęciem w tle zobaczysz opcję “Więcej”, tak jak tutaj:

zmiana nazwy grupy na facebooku

 1. Kliknij w opcję “Więcej”, następnie wybierz opcję “Edytuj ustawienia grupy”:

edycja ustawień grupy

 1. Otworzą Ci się ustawienia ogólne grupy. Na samej górze ukaże Ci się okno oznaczone hasłem “Nazwa grupy”. W nim możesz wprowadzić nową propozycję.
  Pamiętaj – nazwę możesz zmienić co minimum 28 dni – tak jak jest napisane na screenie poniżej:

zmiana nazwy grupy na fb

 1. Po wprowadzeniu nowej nazwy zjedź na sam dół i kliknij przycisk “Zapisz”.

Pamiętaj żeby wszelkie zmiany, które chcesz wprowadzić na prowadzonym przez siebie fanpage’u, bardzo dokładnie przemyśleć. Działania impulsywne i “pod wpływem chwili” nie są dobre dla Twojego wizerunku na Facebooku. Mogą one poskutkować nawet cofnięciem publikacji strony lub zablokowaniem konta. Działaj odpowiedzialnie! 😉

Autor: Dorota Telepska, Specjalistka Social Media w BrandBay.pl

Na co dzień dba o wizerunek marek, pisze artykuły o prowadzeniu efektywnych działań w Social Media oraz… dba o firmowe roślinki. Prywatnie – specjalistka ds. eksplorowania miasta na hulajnodze, odkrywania klimatycznych kawiarni na mapie Krakowa oraz festiwali muzycznych. Zna Ev’ry Night i wie, gdzie się do tego tańczy.

5 / 5. Liczba głosów: 6

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Dzień dobry! Mam dziwną sytuację, ponieważ nie mam w zakładce “Informacje o stronie” w ogóle nie mam pola “Nazwa”. W sekcji “ogólne” mam tylko opis strony, kategorie, a dalej już dane kontaktowe, mapka itd.
  Czy jest możliwe, że wyczerpałam dożywotnio opcję zmiany strony??

  • Brandbay.pl pisze:

   Zalecamy zmianę nazwy poprzez wejście na główną stronę fanpage’a, po lewej stronie wyświetli Ci się menu boczne, gdzie znajdziesz zakładkę “Informacje”. Po przejściu jako jedna z pierwszych informacji powinna ukazać Ci się nazwa fanpage’a a obok – opcja “Edytuj”. W razie problemów – pisz, służymy pomocą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *