fbpx

Jak zmienić nazwę fanpage na FB?

jak zmienić nazwę fanpage na fb

W procesie tworzenia fanpage’a, Facebook wymaga od nas wprowadzenia szeregu informacji na temat działalności, jaką będziemy na nim prowadzić. To od tego w bardzo dużej mierze będzie zależało, czy prezentowana przez nas treść znajdzie swoich odbiorców, czy zostaniemy odnalezieni w wyszukiwarce oraz czy zachęcimy użytkowników do podjęcia interakcji i zrealizowania założonych przez nas celów.

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem fanpage’a na Facebooku? Zobacz naszą instrukcję jak go założyć!

Czasami stajemy przed koniecznością zmiany niektórych istotnych danych, bez których np. nie jesteśmy w stanie nadal prowadzić naszych działań. Może to być adres siedziby firmy, telefon kontaktowy ale nierzadko również nazwa fanpage’a. To ją jako pierwszą widzi nasza potencjalna grupa odbiorców i od niej zależy powodzenie naszego planu.

Administratorzy fanpage’y napotykają na tej drodze przeszkody, takie jak np. magiczna liczba dwustu polubień, która uniemożliwia zmianę nazwy fanpage’a w prosty sposób. Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie stron, które opierałyby się tylko i wyłącznie na zebraniu jak największej liczby polubień, np. “Zbieramy lajki dla Stefana!”, albo “Bijemy rekord polubień dla mojego psa!”. Przed wprowadzeniem ograniczeń przez Facebooka, strony te w momencie uzbierania satysfakcjonującej liczby polubień magicznie zmieniały się np. w miejsca promujące konkretne produkty lub usługi, korzystające z dosyć pokaźnej grupy odbiorców, jaką zebrali. Dlatego też obecnie wymagane jest wysłanie specjalnego formularza z prośbą do Facebooka, by zmiana była możliwa.

Przeczytaj mój artykuł, a dowiesz się:

 • jak zmienić nazwę fanpage’a krok po kroku,
 • dlaczego nie możesz zmienić nazwy,
 • BONUS: jak zmienić nazwę grupy na Facebooku!

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku

 1. Wejdź na fanpage, którego nazwę chcesz zmienić,
 2. Przejdź do zakładki “Informacje” znajdującej się po lewej stronie:

zmiana nazwy strony na fb krok 1

 1. Po przejściu do tej zakładki ukaże Ci się na górze sekcja “Ogólne, a w niej – nazwa. Kliknij w niebieski napis “Edytuj” znajdujący się w tej samej linii:

zmiana nazwy strony na facebook krok 2

 1. Po kliknięciu powinno ukazać Ci się poniższe okno. W miejscu oznaczonym hasłem “Nowa nazwa strony” wpisz swoją propozycję. Po wykonaniu tej czynności kliknij w niebieski przycisk “Kontynuuj”.

prośba o nową nazwę strony

 1. Po załadowaniu prośby ukaże Ci się krótkie podsumowanie, gdzie zobaczysz starą nazwę, propozycję nowej oraz informację od Facebooka dotyczącą m.in. maksymalnego czasu rozpatrywania zgłoszenia oraz związanych z tą procedurą konsekwencji. Po upewnieniu się, że Twoja nazwa jest wpisana dobrze, kliknij “Poproś o zmianę”.

 

potwierdzanie prośby o zmianę nazwy

Twoja strona zajmuje się m.in organizacją wydarzeń? Zobacz jak je stworzyć na Facebooku, by zachęcić do przyjścia swoich odbiorców, jak i nowe osoby: https://brandbay.pl/blog/jak-stworzyc-wydarzenie-na-facebooku/

Dlaczego nie mogę zmienić nazwy strony na Facebooku?

Co zrobić, kiedy Facebook nie chce zmienić nazwy Twojego fanpage’a? Musisz udowodnić, że na to “zasługujesz”. Twoja nazwa – pomimo tego, że związana z działalnością którą prowadzisz, może nie spełniać szeregu warunków postawionych przez FB:

 • musisz być Administratorem strony,
 • nazwa nie była zmieniana przez ostatnie 7 dni,
 • fanpage nosi miano regionalnego, który należy do większego fanpage’a “matki” – to uniemożliwia zmianę nazwy na kompletnie inną,
 • fanpage jest objęty ograniczeniami – więcej przeczytasz o nich tutaj: https://www.facebook.com/help/271607792873806?helpref=related

Prowadzisz dwa fanpage’e o podobnej tematyce? Sprawdź, jak je połączyć: https://brandbay.pl/blog/jak-polaczyc-strony-na-fb/

Jak zmienić nazwę grupy na Facebooku

 1. Wejdź na stronę grupy, której jesteś administratorem. Pod zdjęciem w tle zobaczysz opcję “Więcej”, tak jak tutaj:

zmiana nazwy grupy na facebooku

 1. Kliknij w opcję “Więcej”, następnie wybierz opcję “Edytuj ustawienia grupy”:

edycja ustawień grupy

 1. Otworzą Ci się ustawienia ogólne grupy. Na samej górze ukaże Ci się okno oznaczone hasłem “Nazwa grupy”. W nim możesz wprowadzić nową propozycję.
  Pamiętaj – nazwę możesz zmienić co minimum 28 dni – tak jak jest napisane na screenie poniżej:

zmiana nazwy grupy na fb

 1. Po wprowadzeniu nowej nazwy zjedź na sam dół i kliknij przycisk “Zapisz”.

Pamiętaj żeby wszelkie zmiany, które chcesz wprowadzić na prowadzonym przez siebie fanpage’u, bardzo dokładnie przemyśleć. Działania impulsywne i “pod wpływem chwili” nie są dobre dla Twojego wizerunku na Facebooku. Mogą one poskutkować nawet cofnięciem publikacji strony lub zablokowaniem konta. Działaj odpowiedzialnie! 😉

Autor: Dorota Majewska, Specjalistka Social Media w BrandBay.pl

Na co dzień dba o wizerunek marek, pisze artykuły o prowadzeniu efektywnych działań w Social Media oraz… dba o firmowe roślinki. Prywatnie – specjalistka ds. eksplorowania miasta na hulajnodze, odkrywania klimatycznych kawiarni na mapie Krakowa oraz festiwali muzycznych. Zna Ev’ry Night i wie, gdzie się do tego tańczy.

 

5 / 5. Liczba głosów: 10

Może Ci się również spodoba

22 komentarze

 1. Dzień dobry! Mam dziwną sytuację, ponieważ nie mam w zakładce “Informacje o stronie” w ogóle nie mam pola “Nazwa”. W sekcji “ogólne” mam tylko opis strony, kategorie, a dalej już dane kontaktowe, mapka itd.
  Czy jest możliwe, że wyczerpałam dożywotnio opcję zmiany strony??

  • Brandbay.pl pisze:

   Zalecamy zmianę nazwy poprzez wejście na główną stronę fanpage’a, po lewej stronie wyświetli Ci się menu boczne, gdzie znajdziesz zakładkę “Informacje”. Po przejściu jako jedna z pierwszych informacji powinna ukazać Ci się nazwa fanpage’a a obok – opcja “Edytuj”. W razie problemów – pisz, służymy pomocą 🙂

   • Wioletta pisze:

    niestetety nie ma takiego okna , jako pierwsze pojawia się informacja o stronie i wszytkie inne dane, nie ma możliwości edycji nazwy w ten sposób

    • Brandbay.pl pisze:

     Istnieje kilka opcji:
     1. wymagane są uprawnienia Administratora fanpage’a,
     2. nazwa została już ostatnio zmieniona przez jednego z Administratorów,
     3. po wprowadzeniu nowej odsłony Facebooka proces zmiany nazwy wygląda nieco inaczej, należy wejść w “Ustawienia strony” (lewy dolny róg) -> “Edytuj informacje o stronie” (lewa kolumna) -> po kliknięciu w nazwę strony wprowadzić nową propozycję i kliknąć “Zapisz zmiany”, a następnie przejrzeć prośbę i wysłać klikając w przycisk “Poproś o zmianę”.

 2. Ula pisze:

  Witam, mogę prosić o poradę czy w przypadku zmiany nazwy Fanpage na Facebooku zmieni się również nazwa w adresie strony m.facebook.com/Nazwa-Fanpage ?

  • Brandbay.pl pisze:

   Witaj,
   jeśli chodzi o zmianę nazwy w adresie – nie, po zmianie nazwy fanpage’a jeśli wymaga tego sytuacja, musisz dodatkowo zmienić nazwę w adresie. Zrobisz to w bardzo prosty sposób:
   Z poziomu obsługiwanej przez siebie strony przejdź do zakładki “Informacje” umieszczonej w menu po lewej stronie, następnie kliknij przycisk “Edytuj” przy nazwie użytkownika, wprowadź zmianę i zatwierdź.

  • Adam Kupis pisze:

   Dzień dobry, a jak zmienić adres url fanpage w nowym panelu facebooka? W starym można było to prosto zrobić, natomiast odkąd zmienili wygląd – ciężko się połapać.

 3. Michał pisze:

  Dzień dobry.
  Potrzebuję pomocy… Pisałem do Facebooka trzy razy i ani razu nie otrzymałem odpowiedzi.
  Próbuję zmienić nazwę firmy i w efekcie dodać tylko literę “s”. Na Instagramie nazwa mojej firmy brzmi kos_sportswear, a na Facebooku kos_sportwear. Chciałbym dodać tylko jedną literę, a Facebook mi na to nie pozwala. Dodam, że jestem administratorem konta. Czy macie dla mnie jakieś rady?

 4. Maja pisze:

  Dzień dobry,
  nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale spróbuję. Potrzebuję założyć Fanpage z nazwą zaczynającą się od małej litery. Mało tego – druga litera w nazwie jest wielka (czyli tak: sŁowo Słowo). Oczywiście to tylko przykład. Wiem, że to jest niezgodne z zasadami fb. Czytałam gdzieś też, że można do nich wysłać prośbę o zgodę na nazwę niezgodną z regułami. Nie wiem tylko czy najpierw mam założyć stronę (np.z nazwą: SŁowo Słowo) czy wcześniej się z nimi skontaktować? I jak? Myślicie, że jest to w ogóle możliwe mieć taką nazwę Fanpage czy odpuścić i zróbić Słowo Słowo? Zależy mi, bo używam tej nazwy jako marki, i będę promować ją na swoim blogu. Mam nadzieję, da się znaleźć jakieś rozwiązanie.

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Maja,
   Wydaje mi się, że nie powinno być problemem stworzenie fanpage’a z nazwą w takiej kombinacji jaka pasowałaby Ci najbardziej. Widziałam już kilka stron na FB, które np. nie posiadały w nazwie dużej litery bądź odwrotnie. Spróbuj, jeśli się nie uda – skontaktuj się z Facebookiem lub z nami, zobaczymy co da się zrobić 🙂
   Pozdrawiamy!

 5. Sylwia pisze:

  Facebook nie chce mi zmienić nazwy z Pudrowy róż Sylwia Opolska na Opolska Nails Makeup Brow. Co zrobić w takim przypadku ? I ta nazwa i ta jest związana z salonem kosmetycznym wiec nie wiem jak to rozwiązac

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Sylwia,
   Jeśli nazwa nie była w ostatnim czasie zmieniana i masz uprawnienia Administratora – rekomenduję kontakt z Facebookiem przez panel pomocy. Czasem dzieje się tak, ze FB w natłoku zgłoszeń odrzuci takową prośbę z automatu, ale być może wysłanie oddzielnego zgłoszenia załatwi sprawę 🙂 Pozdrawiam!

 6. Damian pisze:

  Cześć!

  Mam problem ze zmianą swojej nazwy strony na fb. Po wpisaniu nowej i kliknięciu kontynuuj nie ma żadnego efektu. Zgłaszałem już kilkukrotnie ten problem do fb, jednak bez odzewu. Co jeszcze mogę zrobić? Pomożecie?

  Pozdrawiam!

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Damian,
   Jeśli FB nie dał Ci jeszcze konkretnej odpowiedzi na prośbę zmiany nazwy – proponujemy przejrzenie zagadnień dot. prowadzenia fanpage’a w centrum pomocy (https://www.facebook.com/help/) lub próbę skontaktowania się z supportem Facebooka w celu wyjaśnienia sprawy (jednakże usługa ta jest dostępna nie dla wszystkich, warto być np. reklamodawcą). I ostatnia opcja – czyli sprawdzenie, czy nazwa jest zgodna z zasadami Facebooka, o czym możesz poczytać tutaj -> https://www.facebook.com/help/348805468517220 .
   Pozdrawiam!

 7. Kasia pisze:

  Witam, niestety zmieniam nazwę strony już 10 razy, nie mam nawet informacji ze odrzucono zmianę nazwy. Pewnie zmianę nazwy mogę zrobić po 3 dni i tak w kółko. Nic się nie dzieje. Wcześniej zmieniałam stronę nazwy i nie było problemu

 8. Mati pisze:

  Super dzieki

  • Dorota Telepska pisze:

   Dzięki! Mamy nadzieję, że pomogliśmy i inne nasze artykuły również będą dla Ciebie przydatne 😉 Pozdrowienia!

 9. Krystian pisze:

  Cześć, potrzebuje pomocy. Nie wiem, czy to dobre wyjście, ale nie mam wyboru. Mam 3 negatywne opinie bezpodstawne i które były napisane po złośliwości. Jak zgłoszenie nie działa, jak usunąć tego typu opinię, albo ukryć całkowicie średnie z opinii?

  • Dorota Majewska pisze:

   Hej, w takim przypadku niewiele możesz zrobić. Jeśli zgłoszenie tych opinii FB nic nie dało, możesz ukryć wszystkie recenzje: Ustawienia -> Szablony i Karty -> wyszukanie w spisie karty “Recenzje” -> wyłączenie karty.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia 😉

 10. Mateusz pisze:

  Hej, mam takie pytanko, czy da się pogrubić oraz użyć kursywy w nazwie strony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *