fbpx

Jak zmienić nazwę fanpage na FB?

jak zmienić nazwę fanpage na fb

W procesie tworzenia fanpage’a, Facebook wymaga od nas wprowadzenia szeregu informacji na temat działalności, jaką będziemy na nim prowadzić. To od tego w bardzo dużej mierze będzie zależało, czy prezentowana przez nas treść znajdzie swoich odbiorców, czy zostaniemy odnalezieni w wyszukiwarce oraz czy zachęcimy użytkowników do podjęcia interakcji i zrealizowania założonych przez nas celów.

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem fanpage’a na Facebooku? Zobacz naszą instrukcję jak go założyć!

Czasami stajemy przed koniecznością zmiany niektórych istotnych danych, bez których np. nie jesteśmy w stanie nadal prowadzić naszych działań. Może to być adres siedziby firmy, telefon kontaktowy ale nierzadko również nazwa fanpage’a. To ją jako pierwszą widzi nasza potencjalna grupa odbiorców i od niej zależy powodzenie naszego planu.

Administratorzy fanpage’y napotykają na tej drodze przeszkody, takie jak np. magiczna liczba dwustu polubień, która uniemożliwia zmianę nazwy fanpage’a w prosty sposób. Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie stron, które opierałyby się tylko i wyłącznie na zebraniu jak największej liczby polubień, np. “Zbieramy lajki dla Stefana!”, albo “Bijemy rekord polubień dla mojego psa!”. Przed wprowadzeniem ograniczeń przez Facebooka, strony te w momencie uzbierania satysfakcjonującej liczby polubień magicznie zmieniały się np. w miejsca promujące konkretne produkty lub usługi, korzystające z dosyć pokaźnej grupy odbiorców, jaką zebrali. Dlatego też obecnie wymagane jest wysłanie specjalnego formularza z prośbą do Facebooka, by zmiana była możliwa.

Przeczytaj mój artykuł, a dowiesz się:

 • jak zmienić nazwę fanpage’a krok po kroku,
 • dlaczego nie możesz zmienić nazwy,
 • BONUS: jak zmienić nazwę grupy na Facebooku!

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku

 1. Wejdź na fanpage, którego nazwę chcesz zmienić,
 2. Przejdź do zakładki “Informacje” znajdującej się po lewej stronie:

zmiana nazwy strony na fb krok 1

 1. Po przejściu do tej zakładki ukaże Ci się na górze sekcja “Ogólne, a w niej – nazwa. Kliknij w niebieski napis “Edytuj” znajdujący się w tej samej linii:

zmiana nazwy strony na facebook krok 2

 1. Po kliknięciu powinno ukazać Ci się poniższe okno. W miejscu oznaczonym hasłem “Nowa nazwa strony” wpisz swoją propozycję. Po wykonaniu tej czynności kliknij w niebieski przycisk “Kontynuuj”.

prośba o nową nazwę strony

 1. Po załadowaniu prośby ukaże Ci się krótkie podsumowanie, gdzie zobaczysz starą nazwę, propozycję nowej oraz informację od Facebooka dotyczącą m.in. maksymalnego czasu rozpatrywania zgłoszenia oraz związanych z tą procedurą konsekwencji. Po upewnieniu się, że Twoja nazwa jest wpisana dobrze, kliknij “Poproś o zmianę”.

 

potwierdzanie prośby o zmianę nazwy

Twoja strona zajmuje się m.in organizacją wydarzeń? Zobacz jak je stworzyć na Facebooku, by zachęcić do przyjścia swoich odbiorców, jak i nowe osoby: https://brandbay.pl/blog/jak-stworzyc-wydarzenie-na-facebooku/

Dlaczego nie mogę zmienić nazwy strony na Facebooku?

Co zrobić, kiedy Facebook nie chce zmienić nazwy Twojego fanpage’a? Musisz udowodnić, że na to “zasługujesz”. Twoja nazwa – pomimo tego, że związana z działalnością którą prowadzisz, może nie spełniać szeregu warunków postawionych przez FB:

 • musisz być Administratorem strony,
 • nazwa nie była zmieniana przez ostatnie 7 dni,
 • fanpage nosi miano regionalnego, który należy do większego fanpage’a “matki” – to uniemożliwia zmianę nazwy na kompletnie inną,
 • fanpage jest objęty ograniczeniami – więcej przeczytasz o nich tutaj: https://www.facebook.com/help/271607792873806?helpref=related

Prowadzisz dwa fanpage’e o podobnej tematyce? Sprawdź, jak je połączyć: https://brandbay.pl/blog/jak-polaczyc-strony-na-fb/

Jak zmienić nazwę grupy na Facebooku

 1. Wejdź na stronę grupy, której jesteś administratorem. Pod zdjęciem w tle zobaczysz opcję “Więcej”, tak jak tutaj:

zmiana nazwy grupy na facebooku

 1. Kliknij w opcję “Więcej”, następnie wybierz opcję “Edytuj ustawienia grupy”:

edycja ustawień grupy

 1. Otworzą Ci się ustawienia ogólne grupy. Na samej górze ukaże Ci się okno oznaczone hasłem “Nazwa grupy”. W nim możesz wprowadzić nową propozycję.
  Pamiętaj – nazwę możesz zmienić co minimum 28 dni – tak jak jest napisane na screenie poniżej:

zmiana nazwy grupy na fb

 1. Po wprowadzeniu nowej nazwy zjedź na sam dół i kliknij przycisk “Zapisz”.

Pamiętaj żeby wszelkie zmiany, które chcesz wprowadzić na prowadzonym przez siebie fanpage’u, bardzo dokładnie przemyśleć. Działania impulsywne i “pod wpływem chwili” nie są dobre dla Twojego wizerunku na Facebooku. Mogą one poskutkować nawet cofnięciem publikacji strony lub zablokowaniem konta. Działaj odpowiedzialnie! 😉

Autor: Dorota Majewska, Specjalistka Social Media w BrandBay.pl

Na co dzień dba o wizerunek marek, pisze artykuły o prowadzeniu efektywnych działań w Social Media oraz… dba o firmowe roślinki. Prywatnie – specjalistka ds. eksplorowania miasta na hulajnodze, odkrywania klimatycznych kawiarni na mapie Krakowa oraz festiwali muzycznych. Zna Ev’ry Night i wie, gdzie się do tego tańczy.

 

5 / 5. Liczba głosów: 10

Może Ci się również spodoba

25 komentarzy

 1. Dzień dobry! Mam dziwną sytuację, ponieważ nie mam w zakładce “Informacje o stronie” w ogóle nie mam pola “Nazwa”. W sekcji “ogólne” mam tylko opis strony, kategorie, a dalej już dane kontaktowe, mapka itd.
  Czy jest możliwe, że wyczerpałam dożywotnio opcję zmiany strony??

  • Brandbay.pl pisze:

   Zalecamy zmianę nazwy poprzez wejście na główną stronę fanpage’a, po lewej stronie wyświetli Ci się menu boczne, gdzie znajdziesz zakładkę “Informacje”. Po przejściu jako jedna z pierwszych informacji powinna ukazać Ci się nazwa fanpage’a a obok – opcja “Edytuj”. W razie problemów – pisz, służymy pomocą 🙂

   • Wioletta pisze:

    niestetety nie ma takiego okna , jako pierwsze pojawia się informacja o stronie i wszytkie inne dane, nie ma możliwości edycji nazwy w ten sposób

    • Brandbay.pl pisze:

     Istnieje kilka opcji:
     1. wymagane są uprawnienia Administratora fanpage’a,
     2. nazwa została już ostatnio zmieniona przez jednego z Administratorów,
     3. po wprowadzeniu nowej odsłony Facebooka proces zmiany nazwy wygląda nieco inaczej, należy wejść w “Ustawienia strony” (lewy dolny róg) -> “Edytuj informacje o stronie” (lewa kolumna) -> po kliknięciu w nazwę strony wprowadzić nową propozycję i kliknąć “Zapisz zmiany”, a następnie przejrzeć prośbę i wysłać klikając w przycisk “Poproś o zmianę”.

 2. Ula pisze:

  Witam, mogę prosić o poradę czy w przypadku zmiany nazwy Fanpage na Facebooku zmieni się również nazwa w adresie strony m.facebook.com/Nazwa-Fanpage ?

  • Brandbay.pl pisze:

   Witaj,
   jeśli chodzi o zmianę nazwy w adresie – nie, po zmianie nazwy fanpage’a jeśli wymaga tego sytuacja, musisz dodatkowo zmienić nazwę w adresie. Zrobisz to w bardzo prosty sposób:
   Z poziomu obsługiwanej przez siebie strony przejdź do zakładki “Informacje” umieszczonej w menu po lewej stronie, następnie kliknij przycisk “Edytuj” przy nazwie użytkownika, wprowadź zmianę i zatwierdź.

  • Adam Kupis pisze:

   Dzień dobry, a jak zmienić adres url fanpage w nowym panelu facebooka? W starym można było to prosto zrobić, natomiast odkąd zmienili wygląd – ciężko się połapać.

 3. Michał pisze:

  Dzień dobry.
  Potrzebuję pomocy… Pisałem do Facebooka trzy razy i ani razu nie otrzymałem odpowiedzi.
  Próbuję zmienić nazwę firmy i w efekcie dodać tylko literę “s”. Na Instagramie nazwa mojej firmy brzmi kos_sportswear, a na Facebooku kos_sportwear. Chciałbym dodać tylko jedną literę, a Facebook mi na to nie pozwala. Dodam, że jestem administratorem konta. Czy macie dla mnie jakieś rady?

 4. Maja pisze:

  Dzień dobry,
  nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale spróbuję. Potrzebuję założyć Fanpage z nazwą zaczynającą się od małej litery. Mało tego – druga litera w nazwie jest wielka (czyli tak: sŁowo Słowo). Oczywiście to tylko przykład. Wiem, że to jest niezgodne z zasadami fb. Czytałam gdzieś też, że można do nich wysłać prośbę o zgodę na nazwę niezgodną z regułami. Nie wiem tylko czy najpierw mam założyć stronę (np.z nazwą: SŁowo Słowo) czy wcześniej się z nimi skontaktować? I jak? Myślicie, że jest to w ogóle możliwe mieć taką nazwę Fanpage czy odpuścić i zróbić Słowo Słowo? Zależy mi, bo używam tej nazwy jako marki, i będę promować ją na swoim blogu. Mam nadzieję, da się znaleźć jakieś rozwiązanie.

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Maja,
   Wydaje mi się, że nie powinno być problemem stworzenie fanpage’a z nazwą w takiej kombinacji jaka pasowałaby Ci najbardziej. Widziałam już kilka stron na FB, które np. nie posiadały w nazwie dużej litery bądź odwrotnie. Spróbuj, jeśli się nie uda – skontaktuj się z Facebookiem lub z nami, zobaczymy co da się zrobić 🙂
   Pozdrawiamy!

 5. Sylwia pisze:

  Facebook nie chce mi zmienić nazwy z Pudrowy róż Sylwia Opolska na Opolska Nails Makeup Brow. Co zrobić w takim przypadku ? I ta nazwa i ta jest związana z salonem kosmetycznym wiec nie wiem jak to rozwiązac

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Sylwia,
   Jeśli nazwa nie była w ostatnim czasie zmieniana i masz uprawnienia Administratora – rekomenduję kontakt z Facebookiem przez panel pomocy. Czasem dzieje się tak, ze FB w natłoku zgłoszeń odrzuci takową prośbę z automatu, ale być może wysłanie oddzielnego zgłoszenia załatwi sprawę 🙂 Pozdrawiam!

 6. Damian pisze:

  Cześć!

  Mam problem ze zmianą swojej nazwy strony na fb. Po wpisaniu nowej i kliknięciu kontynuuj nie ma żadnego efektu. Zgłaszałem już kilkukrotnie ten problem do fb, jednak bez odzewu. Co jeszcze mogę zrobić? Pomożecie?

  Pozdrawiam!

  • Dorota Telepska pisze:

   Cześć Damian,
   Jeśli FB nie dał Ci jeszcze konkretnej odpowiedzi na prośbę zmiany nazwy – proponujemy przejrzenie zagadnień dot. prowadzenia fanpage’a w centrum pomocy (https://www.facebook.com/help/) lub próbę skontaktowania się z supportem Facebooka w celu wyjaśnienia sprawy (jednakże usługa ta jest dostępna nie dla wszystkich, warto być np. reklamodawcą). I ostatnia opcja – czyli sprawdzenie, czy nazwa jest zgodna z zasadami Facebooka, o czym możesz poczytać tutaj -> https://www.facebook.com/help/348805468517220 .
   Pozdrawiam!

 7. Kasia pisze:

  Witam, niestety zmieniam nazwę strony już 10 razy, nie mam nawet informacji ze odrzucono zmianę nazwy. Pewnie zmianę nazwy mogę zrobić po 3 dni i tak w kółko. Nic się nie dzieje. Wcześniej zmieniałam stronę nazwy i nie było problemu

 8. Mati pisze:

  Super dzieki

  • Dorota Telepska pisze:

   Dzięki! Mamy nadzieję, że pomogliśmy i inne nasze artykuły również będą dla Ciebie przydatne 😉 Pozdrowienia!

 9. Krystian pisze:

  Cześć, potrzebuje pomocy. Nie wiem, czy to dobre wyjście, ale nie mam wyboru. Mam 3 negatywne opinie bezpodstawne i które były napisane po złośliwości. Jak zgłoszenie nie działa, jak usunąć tego typu opinię, albo ukryć całkowicie średnie z opinii?

  • Dorota Majewska pisze:

   Hej, w takim przypadku niewiele możesz zrobić. Jeśli zgłoszenie tych opinii FB nic nie dało, możesz ukryć wszystkie recenzje: Ustawienia -> Szablony i Karty -> wyszukanie w spisie karty “Recenzje” -> wyłączenie karty.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia 😉

 10. Mateusz pisze:

  Hej, mam takie pytanko, czy da się pogrubić oraz użyć kursywy w nazwie strony?

 11. Michał pisze:

  Zmieniłem nazwę wielokrotnie i przy ostatniej próby wkradł się błąd literówka. Teraz przy próbie zmiany nazwy po odczekaniu 7 dni brak reakcji nie mogę zatwierdzić tej zmiany. Okres zmiany nazwy to ponad 10 dni. Pisze do fb zgłaszam problem lecz brak reakcji z ich strony.

 12. Michał pisze:

  Przepraszam zmiana była jednorazowa 14 grudnia.

 13. Rafal pisze:

  Dzień Dobry

  jakiś czas temu chciałem założyć konto firmowe, z niewiedzy w pośpiechu założyłem zwykłe konto o nazwie …, którego zgłoszenie usunięcia konta zgłosiłem natychmiast 13 grudnia, otrzymałem wiadomość od fb na maila, że fb zacznie procedurę usunięcia konta za 30dni po 12 stycznia nie będę mieć dostępu do konta, przeczekałem 30 dni i tym razem chciałbym założyć prawidłowo konto firmowe o nazwie użytkownika takiej samej jak usuniętego 13 grudnia konta, niestety ciągle wyskakuje komunikat, że nazwa jest zajęta, mimo iż ponad miesiąc temu skasowałem użytkownika o takiej nazwie, jesteście w stanie mi pomóc ?

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *