płyń dalej

Kampanie w Youtube

Kampanie w Youtube

Kampanie wideo na YouTube

Społeczność YouTube to ponad miliard użytkowników na całym świecie. Każdego dnia oglądają oni setki milionów godzin zamieszczanych na serwisie filmów. YouTube stał się więc medium, które swoim zasięgiem przekracza zasięg telewizji. Dzięki wszechstronnemu contentowi dociera on z komunikatem do użytkowników o różnych zainteresowaniach i różnych potrzebach.

Yotube kontra reklamy telewizyjne

Różnorodność formatów i sposobów kierowania reklam w serwisie YouTube, a także mierzalność efektów sprawiają, że serwis ten zyskuje przewagę nad kampaniami telewizyjnymi. Reklama na YouTube to świetny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, budowanie wizerunku i świadomości marki, informowanie o nowych produktach na rynku lub ofertach specjalnych. System reklam video zapewnia relatywnie niskie koszty promowania, ponieważ za reklamy płacisz tylko wtedy, kiedy użytkownik zdecyduje się je obejrzeć.

kampanie wideo google adwords
Kiedy warto uruchomić reklamy na YouTube?
 • Jeśli chcesz dotrzeć ze swoim komunikatem reklamowym do szerokiego grona odbiorców na całym świecie
 • Jeśli jednocześnie chcesz, aby reklamy wyświetlały się sprecyzowanej grupie odbiorców
 • W momencie, kiedy chcesz zwiększyć świadomość swojej marki
 • Kiedy chcesz w atrakcyjny, wizualny sposób wzmocnić przekaz reklamowy
 • Jeśli masz ograniczony budżet - kampanie wideo nie mają określonych minimalnych budżetów reklamowych

Reklama w Youtube

Rodzaje kampanii wideo

Reklamy video w YouTube dają duże możliwości konfiguracyjne. Najbardziej popularne formaty reklamowe to:
Reklama In-Stream - reklama wideo, która pojawia się przed filmem docelowym, w jego trakcie lub po filmie, jak i witrynach partnerskich Google. Ten typ reklamy może zostać pominięty po pięciu sekundach. Opłaty naliczane zostają dopiero wtedy, kiedy użytkownik obejrzy 30 sekund filmu (lub cały, jeśli jest krótszy) albo wejdzie w interakcję z reklamą wideo.
Reklama In-Stream niemożliwa do pominięcia - umożliwia dotarcie do grupy odbiorców z pełnym przekazem reklamowym. Długość reklamy nie może przekroczyć jednak 15-20 sekund. Użytkownik nie ma opcji pominięcia reklamy. Ten typ reklamy wideo rozliczany jest w modelu CPM (koszt tysiąca wyświetleń).
Reklama wideo Discovery - reklama video, która wyświetla się wyłącznie w serwisie YouTube. Reklamy te pojawiają się w wynikach wyszukiwania na YouTubie oraz na stronach odtwarzania filmów. Płatność za ten typ reklamy naliczany jest w momencie, kiedy użytkownik kliknie na reklamę. Reklama w przerywniku - krótka reklama (maksymalnie 6 sekund), której użytkownik nie może pominąć. Rozliczenie za reklamę tego typu następuje w modelu CPM (koszt tysiąca wyświetleń).

Zaletami kampanii wideo YouTube są:

 • możliwość pojawienia się z komunikatem reklamowym na ogromną skalę
 • zwiększanie świadomości marki
 • opcja precyzyjnego targetowania
 • przystępność cenowa
 • brak minimalnego progu budżetowego na start
 • mierzalność efektów

Promocja filmów w Youtube

Kampania wideo - dla kogo?

Reklama w YouTube to kanał reklamowy, który pozostaje wciąż niedoceniony przez wiele marek. Dzięki ogromnemu zasięgowi i jednoczesnej opcji targetowania grupy odbiorców, promocja filmu na YouTube to sposób na zwiększanie świadomości marki wśród osób realnie zainteresowanych Twoją ofertą. Reklama wideo wykorzystywana może być w równym stopniu do promowania Twojej strony lub produktów. Reklama In-Stream może stać się także elementem kampanii produktowej na YouTubie.

Cennik kampanii Youtube

Ile kosztuje reklama na YouTube?

Cena reklamy na YouTube uzależniona jest od konkurencyjności rynku i wybranych metod kierowania reklam wideo. Koszt za oglądnięcie reklamy jest jednak relatywnie niski. W Polsce wynosi od kilku do kilkunastu groszy (według Google). Prowadzone przez nas kampanie wideo dla naszych klientów pozwoliły nam na uzyskanie średniego kosztu oglądnięcia reklamy na poziomie 0,03 zł -0,07 zł.

Wysokość sugerowanego budżetu na daną kampanię ustalana jest przez naszą Certyfikowaną Agencję Google w sposób indywidualny. Oferta zawsze dostosowana jest także do Twoich możliwości finansowych. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu i nie przejmuj się tym, jak włączyć reklamy na YouTube. Skontaktuj się z nami!

Pomagamy uzyskać widoczność

Sprawdź również:

#kampanie

w wyszukiwarce

Wykorzystujemy potencjał sieci wyszukiwania i docieramy do Klientów, którzy szukają twojej usługi w czasie rzeczywistym

#kampanie banerowe

Budujemy precyzyjnie targetowane kampanie w sieci GDN oraz przypominamy Klientom o twojej firmie za pomocą remarketingu.

#kampanie

wideo

Dzięki kampaniom wideo zyskasz przewagę nad swoją konkurencją.

#kampanie


produktowe

Tworzymy skuteczne reklamy Google Shopping, prezentując Klientom produkty z twojego sklepu internetowego

#konsultacje google ads

Prowadzimy konsultacje i doradzamy w kampaniach google ads / adwords / sem.

#szkolenia


Google Ads

Prowadzimy szkolenia i kursy Google Ads na poziomie podstawowym i zaawansowanym

#kampanie


w internecie

Tworzymy skuteczne kampanie banerowe dla firm w internecie - portale, strony www, serwisy branżowe

Klienci

Marki z naszej zatoki

Zobacz dla jakich marek mamy przyjemność pracować.

Klienci agencji reklamowej Brandbay